Політика 15 Серпня 2017 8:21Mikel

Сценарії військових дій Росії проти України

По суті умови для цього вже створені в рамках підготовки Росією стратегічного командно-штабного навчання «Захід-2017», яке планується провести на території Білорусі та Росії у вересні поточного року. Так, з початку серпня ц. р. здійснюється зосередження російських військ на території Білорусі, а також у північно-західних, західних та південно-західних регіонах РФ, в т. ч. поблизу кордону з Україною у Воронізькій та Ростовській областях. Зокрема, відмічається активний перекид військової техніки залізничним транспортом, що за своїми масштабами перевищує заходи з підготовки збройної агресії Росії проти України у 2014 році.

Згідно з планами керівництва РФ, які були попередньо відпрацьовані у ході комплексної перевірки збройних сил Росії за зимовий період навчання в березні–квітні 2017 року, у ході навчання «Захід-2017» передбачається відпрацювання питань одночасного проведення військових операцій на Північно-Західному (Балтійському) і Південно-Західному (Чорноморському та Українському) стратегічних напрямках.

 

З урахуванням наведених обставин, можливі два основних варіанти (сценарії) військових дій Росії проти України, а саме:

проведення обмеженої наступальної операції з метою захоплення всієї території Донецької та Луганської областей, а також забезпечення передумов для подальших дій зі створення сухопутного коридору до Криму і Придністров’я.

Дане завдання може бути покладене на 20-у (штаб м. Вороніж), 8-у (штаб м. Ростов-на-Дону) та 49-у (штаб м. Ставрополь) загальновійськові армії ЗС РФ, а також угруповання російських військ в Криму та частини посилення зі складу Повітряно-десантних військ. Водночас угруповання російських військ у Білорусі та у західних і північно-західних регіонах Росії, залучене до навчання «Захід-2017», буде виконувати завдання з демонстрації сили в цілях залякування України, здійснення тиску на неї та змушення української сторони до розпорошення сил. При цьому, як і раніше, наступальна операція ЗС РФ на Донбасі буде маскуватись під дії «місцевих ополченців»;

 

повномасштабне військове вторгнення РФ до України з Північного (Білоруського) напрямку з кінцевою метою реставрації проросійської влади в Україні та її фактичної окупації. Сценарій таких дій Росії може включати декілька етапів, у т. ч.:

перший — провокування заворушень у Києві на підґрунті соціально-економічних та політичних проблем. Організація таких заворушень може бути здійснена, як через проросійські сили в Україні, так і окремі українські партії та рухи. При цьому для Росії буде важливий сам факт початку заворушень, а не їх реально масовий характер, як це було під час першого та другого майданів;

другий — радикалізація виступів антиурядових сил у столиці України та переведення їх у фазу збройного протистояння. Для цього, за участю спеціальних груп провокаторів, замаскованих під підрозділи української поліції, Збройних сил та Національної гвардії, а також «українських націоналістів», можуть будуть здійснені напади на учасників мітингів та демонстрацій, в т. ч. із застосуванням вогнепальної зброї. Саме таким чином Росія намагалася здійснити переворот у Чорногорії восени минулого року;

третій — військове вторгнення до України з Північного (Білоруського) напрямку під виглядом українських військ, які «прийшли на допомогу повсталому українському народу». Головна роль у виконанні даного завдання може бути покладена на 1-у танкову армію (штаб у Підмосков’ї), частину сил 20-ї загальновійськової армії та придані їм з’єднання з внутрішніх регіонів Росії. Крім того, у першому ешелоні російських військ можуть бути пущені мобільні збройні формування у складі бойовиків українського походження з документами громадян України, в українській військовій формі та з українськими прапорами.

Угруповання Збройних Сил Україні на Донбасі буде зв’язано шляхом активізації збройного протистояння в зоні конфлікту. У свою чергу, висування до Києва частин ЗС України із західних регіонів країни буде блоковано російськими військами на основних магістралях шляхом висадки повітряних десантів.

Водночас, для відволікання уваги США, НАТО та ЄС від України, а також розпорошення їх зусиль, в рамках навчання «Захід-2017» будуть проводитись активні заходи з демонстрації сили поблизу кордонів Польщі, Литви, Латвії та Естонії;

четвертий — блокування та захоплення будівель центральних органів влади та силових структур України у Києві. При цьому всі спроби опору, в т. ч. з боку мирного населення, будуть рішуче придушуватись із застосуванням військової сили (в подальшому відповідальність за жерти буде покладена на «дії силових структур України та українських націоналістів»).

п’ятий — проголошення «тимчасового уряду України» з подальшим проведенням парламентських та президентських «виборів» під контролем Російської Федерації та під дулами автоматів російських військ.

Реалізація такого сценарію дозволить режиму В. Путіна задекларувати «вирішення всіх проблем довкола України» та «встановлення добросусідських відносин між Росією та Україною». Виходячи з цього, Москва порушить питання щодо «відсутності підстав для збереження санкцій проти Росії».

Дане питання набуває особливої актуальності для режиму В. Путіна внаслідок введення США в серпні поточного року нових санкцій проти Росії критичної для неї дії, а також фактичної неспроможності Москви вжити адекватні контрзаходи у відповідь в економічній сфері. За таких умов єдиним інструментом Росії для здійснення тиску на США і Європу залишається демонстрація військової сили та загроза її застосування проти їх партнерів з числа країн колишнього СРСР, насамперед України та Грузії.

Джерело: http://bintel.com.ua/uk/article/08-11-korea/
Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ