Каталог М95 11 Жовтня 2018 12:25slovotkach

Сучасні електронні закупівлі

Електронні закупівлі є одним з найсучасніших напрямів сьогоденної електронної комерції. Ринок закупівель розвинених країн світу вже давно перейшов на електронну форму через велику кількість переваг, які нівелювали всі недоліки попередніх закупівельних систем.

Прийняття Закону України «Про публічні закупівлі» стало проривом для української економіки та вивело державні тендери на рівень, про який раніше можна було тільки мріяти – рівень відкритості та прозорості. Це було вкрай необхідно для того, щоб:

  1. Забезпечити населення вичерпною інформацією про рух державних коштів.
  2. Відродити поняття здорової конкуренції та створити в закупівельній сфері повноцінне конкурентне середовище, засноване на принципах чесності та непідкупності.
  3. Оптимізувати закупівельний процес, зменшити фінансові і трудові витрати.

Поява системи ProZorro посприяла виникненню електронних торгових майданчиків, які отримали відповідальну і важливу роль сприяння здійсненню електронних торгів і, відповідно, налагодженню контакту постачальника та організатора.

Електронні майданчики забезпечують можливість праці з системою ProZorro для здійснення державних закупівель. Вони мають від до одного до чотирьох рівнів акредитації, кожен з яких є своєрідним пропуском на новий рівень роботи. Зокрема, всі чотири рівні акредитації дають можливість замовникам і учасникам працювати з допороговими та надпороговими закупівлями. Такі можливості має, наприклад, електронний майданчик SmartTender, в чому можна переконатися, перейшовши за посиланням https://smarttender.biz.

Запланована сума об’єкта допорогової закупівлі не має перевищувати 200000 грн для товарів і 1,5 млн грн для послуг і робіт. ProZorro рекомендує проводити торги на суми не менше 3000 грн, адже в іншому випадку економія буде занадто мала, і форма електронних закупівель не зможе продемонструвати всі свої переваги. Це не правило, адже на даний момент є випадки тендерів на 50 грн і навіть менше. Але на економічний ефект тут очікувати не доводиться.

Основними функціями посередництва майданчиків у справі кооперації торгових контрагентів є:

  1. Розміщення тендерів.
  2. Електронний документообіг.
  3. Автоматизація тендерного процесу.
  4. Індивідуальні технічні рішення.

Окремо має сенс відмітити функцію електронного документообігу. Це не лише зручно і сучасно, це також економно та максимально швидко, адже переваги завантаження документа в систему замість друкування, підписування і доставки очевидні. Для роботи з електронними документами необхідно мати електронний цифровий підпис, за допомогою якого всі документи набувають юридичної сили. Маючи ЕЦП, підприємства можуть працювати і з державними, і з комерційними закупівлями. Для цього потрібно просто зареєструватися на майданчику і піти одним з двох шляхів – оголосити власний тендер або знайти потрібний у списку https://smarttender.biz/komertsiyni-torgy.

Практичних аспектів і переваг роботи з електронними майданчиками дуже багато, саме тому їх обирають всі підприємці, зацікавлені в прогресивних комерційних рішеннях.

Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ