Каталог М111 20 Березня 2019 20:06slovotkach

Судова експертиза кредитних договорів

проведення судово-економічної експертизиУ нинішній час велика кількість позичальників валютних кредитів потрапляють в ситуації різкого зльоту курсу іноземної та знецінення національної валюти, що в результаті призводить до подорожчання позики. Внаслідок цього багато позичальників не в змозі надалі оплачувати взяті кредити. Найчастіше це закінчується масовими зверненнями людей до судів з позовом про недійсність кредитного договору та захисту прав споживача.

Призначення експертизи

Фізична особа посилається в позовній заяві на те, що банк надає позичальникові недостовірну інформацію про умови кредитування, порушуючи тим самим законодавство. Банк занижує реальні відсотки за користування кредитними коштами та сукупну суму кредиту, що сприяє введенню позичальника в оману при підписанні кредитного договору. У таких випадках суди досить часто приймають рішення про проведення судово-економічної експертизи для отримання відповідей на питання, які потребують особливих економічних знань в сфері кредитування. При проведенні експертизи експерт запитує у позичальників та кредиторів наступну документацію:

  • Підтвердження фактів видачі та використання кредитних коштів, кредитні договори зі всілякими додатковими угодами.
  • У банку експерт запитує стан кредиту, операції руху коштів на рахунках позичальників.
  • Документальні обгрунтування суми реальних відсотків по кредитах, з обліками нарахувань за різні супутні послуги та інші фінансові зобов'язання позичальників у вигляді страхування, застави, пенсійних та біржових зборів, інших операцій, що вплинули на збільшення суми кредитів.
  • Сукупні суми кредитів і абсолютна їх подорожчання.

Висновок експерта

  1. Після закінчення судово-економічного дослідження та аналізу всієї документації, наданої позичальниками та кредиторами, з докладним і правильним заповненням, з усіма операціями, зазначеними в бухгалтерському регістрі, грунтуючись на законодавчі та нормативні акти, фахівець робить висновок про реальні відсотки по кредитах та сукупної суми заборгованності.
  2. Якщо висновок експерта має підтвердження того, що на час укладення договору кредитором була прихована об'єктивна інформація про остаточну загальну суму кредиту, та вказані занижені показники умов кредиту, договір буде визнаний недійсним.
  3. Також буде визнаний і не дійсним договір про заставу, іпотеку або порука, оскільки позичальник був навмисно введений в оману та не мав уявлення про реальні відсотки та загальну остаточну суму кредиту, тому не міг знати правильний графік виконання зобов'язань.

Сьогодні механізм визнання недійсності кредитних договорів - це єдине реальне вирішення питання валютного кредиту. Всі платежі, які здійснювалися боржником протягом усього строку дії кредитного договору, прирівнюються до виплат відсотків, та перераховуються на тіло кредиту, суму якого позичальник зобов'язаний виплатити кредитору. Переплачена сума повертається позичальнику.

Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ