Політика 5 Серпня 2018 8:06Марина Сейлор

Світлини перших українських марок, випущених 100 років тому. Добраніч, українці!

Виставка українських марок, які були введені в обіг 100 років тому, а також поштових і непоштових матеріалів, випущених на їх честь в Україні, Німеччині та США, відкрилася в столичному Будинку вчителя, повідомляє Укрінформ.

"Українська революція була фактично будівництвом Української держави з усіма її атрибутами, урядом, парламентом, військом, грошима і марками. Наші марки народжувалися в екстремальних умовах. І вони були настільки вдалими, - а в ескпозиції представлені 2 комплекти: київський і віденський, - що знайшли поширення і осіли в усіх каталогах і колекціях. А з другого боку, їх почали активно підробляти, і це багато значить. Ці марки мають не тільки велику історичну, а й високу мистецьку вартість", - підкреслив на відкритті завідувач музею Олександр Кучерук.

Виставка перших марок Української держави / Фото: Худякова Олена. Укрінформ

Водночас він нагадав, що Президент України 13 липня підписав указ про відзначення 100-річчя випуску перших поштових марок України.

Як зазначив історик, науковий співробітник Науково-дослідного інституту українознавства Андрій Іванець, це є непересічна подія в історії України, оскільки кожна цивілізована нація поважає свої перші марки, які є предметом дослідження, відтворення в різних пропам'ятних матеріалах, оскільки марка є одним з атрибутів державності і артефактом з точки зору культурології.

"Перший випуск української марки 1918 року є унікальним з точки зору побутування, оскільки одна з марок цього випуску була двічі народжена, двічі була в обігу як стандартна марка - у 1918 році, з 1992-го і ще в 90-их роках", - сказав Іванець.

За словами історика, з появою Української Народної Республіки і агресією більшовицької Росії виникло питання щодо створення власних грошей, власної фінансової системи і систем комунікації, зокрема марок. До цієї справи залучили таких непересічних митців, як Антін Середа та Георгій Нарбут.

На виставці представлені оригінальні марки 1918 року, марочний аркуш із марками вартістю 30 шагів, комеморативні матеріали на честь ювілеїв виходу марок.
Представник оргкомітету з відзначення 100-річчя випуску перших поштових марок України Вадим Іщенко поінформував, що 9 - 14 жовтня в Києві відбудеться велика філателістична виставка, очікується, що місцем її проведення стане Мистецький Арсенал або Український дім. Там буде представлено не тільки марки України перших випусків, а й дуже багато матеріалу, присвяченого сучасним українським та закордонним маркам.

"Зокрема, буде представлена велика експозиція з міста Харкова - перші українські паперові гроші", - зазначив Іщенко.

Джерело: https://oleg-leusenko.livejournal.com/9855481.html
Схожі статті