Тарас Чорновiл: Політичний паразитизм Саакашвілі і Савченко.
В мережі 29 Листопада 2016 11:51Марина Сейлор

Тарас Чорновiл: Політичний паразитизм Саакашвілі і Савченко.

Два українських політики заявили про намір очолити політичні рухи та привести їх у Верховну Раду: екс-голова Одеської облдержадміністрації Міхеїл Саакашвілі провів збори "Руху нових сил". Окрім того, про намір стати на чолі "Народного руху України" заявила народний депутат Надія Савченко. В обох випадках використання слова "рух" у назвах політичних сил я вважаю спекуляцією.

Давайте згадаємо, хто такий Саакашвілі без легенд, а насправді. Для цього є спеціальне визначення – політичний паразит (людина, яка паразитує на певних досягненнях, ідеях чи постатях). Справа у тому, що Саакашвілі у Грузії не був творцем реформ. Вони розпочалися лише тоді, коли до влади прийшла команда Каха Бендукідзе і закінчилися вона у 2008 році, коли він покинув уряд. Тим часом, Саакашвілі привласнив собі усі здобутки. До слова, така ж ситуація у Міхеїла була з Шеварднадзе, коли він "підчепився" під постать, створив своє політичне життя, а потім, використавши, "викинув" його. В Україні Саакашвілі паразитував на постаті Порошенка. Коли у президента були високі рейтинги, він "приліпився" до нього, влаштовуючи своє політичне життя. Та коли у Петра Олексійовича почалися деякі проблемні моменти (як це буває у всіх президентів), Саакашвілі моментально від нього відскочив і почав витирати об нього ноги. Всі ці ситуації значуще змальовують образ грузинського "реформатора" як політичного паразита, який повсякчас шукає, до кого ж приліпитися.

Ніхто з живих політиків зараз з Саакашвілі спілкуватися не хоче (були якісь заяви Сакварелідзе про те, що "Рух нових сил" може об’єднатися з "Самопомічю". Втім з боку "Самопомочі" захоплених відгуків щодо цього так і не звучало). Тому він починає хапатися за мертвих (що дуже характерно для політичного паразитизму). А що? Мертві не можуть дати супротиву. Чому Саакашвілі не говорить про те, що він продовжує відроджувати Левка Лук’яненка? А тому що він живий і може дати серйозний відсіч. А В’ячеслав Чорновіл відповіді дати не може. Його вже нема. І саме в цьому випадку Саакашвілі комфортно паразитувати.

Це не перша спроба, коли на імені "Народного руху України" пробують паразитувати. Був "НРУ" і так, сьогодні він у занепаді. Та це єдина партія, яка носила цю назву і яка має право на неї. Так, вона може бути більш успішною чи менш успішною. Дасть Бог і минуть ці складні часи… але "Народний Рух України" нікуди не дівся, він є.

В історії вже було декілька спроб на основі цієї партії зробити свої псевдорухи і про це вже всі забули. Один з таких - медведчуківсько-кучмівський проект, який створював Юрій Бойко. Його назвали "Рух за єдність" і він також паразитував на назві творіння Чорновола. Та хто зараз згадує про Юрія Бойка? Всі забули про його існування, хоча рух є донині.

Чергова спроба паразитування на "русі" була недавно: "Рух за реформи" Сергія Думчева. Минулого року весь Київ був обвішений плакатами з їх символікою. Хтось зараз згадає за них? Ніхто не згадає. Та ж сама ситуація із Саакашвілі: він пробує попаразитувати на імені "руху" імені Чорновола, а далі його забудуть. Зрештою, не думаю, що і виїхати йому на цій назві вдасться, адже після моїх заяв та заяв сестри В’ячеслава – Валентини, авантюристам не вдасться затьмити добре ім’я батька.

Це чергова ситуація, коли під певні брудні проекти намагаються поспекулювати ім’ям В’ячеслава Чорновола. Але Саакашвілі опустився до того, що почав брехати, кажучи про те, що він з батьком були друзями. Проаналізуйте: наскільки Саакашвілі молодший за мене… а я – молодший син В’ячеслава. Ну от яким він міг бути йому другом? Коли до 1990 року наші патріоти сиділи по тюрмах Саакашвілі був "мажористим мальчіком", який жив у дуже заможній родині. З 1990 по 1995 рік, коли Чорновіл утворював незалежність, Саакашвілі вчився по закордонах і мав дуже мале відношення до тодішніх подій як в Україні, так і в Грузії. Припустити, що з 1995 по 1999 роки вони десь перетнулися – можна, але в Чорновола про це ніяких записів нема. Навіть, якщо це і відбулось, то це виглядало так: група молодих депутатів десь на якомусь з засідань в одній з європейських столиць попросила сфотографуватися з Чороноволом…

Ситуація взагалі виходить цікава: всі друзі, або всі, кого поважав В’ячеслав на Кавказі стали ворогами Саакашвілі. Чорновіл був дуже близьким другом з Мірабом Коставою, а також перебував у дружніх відносинах з Звіадом Гамсахурдією (які для Саакашвілі не є авторитетами, хоча завдяки цим дисидентам виникла Грузія). І якщо Гамсахурдія пролив багато крові, то Костава – це легенда, він загинув напередодні незалежності. Це для Саакашвілі, який в той момент був компартійним мажором – це було щось дуже далеке. Тобто, ніяких точок перетину, ніяких моральних збігів бути не може.

А щодо Савченко, то її рух - пряма реінкарнація Бойка, згадуваного вище. Там Медведчук стояв за спиною і тут він стоїть, адже Савченко повторює його фрази. Що ж поробиш… Просто Віктор Володимирович вирішив знову розіграти ту карту, яка погано спрацювала з Бойком. Це ще один брудний проект.

Источник: http://peaceinukraine.livejournal.com/2288747.html

Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ