Тенюх на суді розповів, що зупинило повномасштабне вторгнення РФ в Україну
Політика 7 Лютого 2018 19:09Марина Сейлор

Тенюх на суді розповів, що зупинило повномасштабне вторгнення РФ в Україну

Приведення Збройних сил України (ЗСУ) у бойову готовність у березні 2014 року зупинило повномасштабне вторгнення військ РФ у країну. Таку думку висловив в.о. міністра Збройних сил України (2014 г.) Ігор Тенюх на судовому засіданні, передав кореспондент АСН. "Перше, що було зроблено мною, - це приведення Збройних сил України у найвищу ступінь бойової готовності, проведення навчання на полігонах, перегрупування війська на кордоні України", - зазначив колишній керівник ЗСУ.

За його словами, з 20 тисяч військового контингенту України в кінці лютого 2014 року боєздатними були лише 6 тисяч. Тоді ж Тенюх виступив за повну мобілізацію, хоча півтора тижня тому було ухвалено рішення про часткову мобілізацію населення. При цьому він додав, що якби Україна не привела в бойову готовність війська в найкоротші терміни на початку 2014 року, то вже б на початку березня лінія зіткнення з російськими військами була б на березі Дніпра.

На його думку, саме таким був план з блискавичного захоплення Лівобережної України з боку РФ. Більше того, 3 березня він як керівник ЗСУ віддав наказ військам в Криму стріляти в разі спроб захоплення частин, однак цей наказ не виконувався. Нагадаємо, 29 червня 2017 року Оболонський районний суд прийняв рішення про початок спеціального судового провадження стосовно четвертого президента України Віктора Януковича. За даними Генпрокуратури,  Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.

Джерело: http://asn.in.ua/ua/news/news/149701-privedenie-vsu-v-boevuju-gotovnost-v-marte-2014-go.html

Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ