ТОП-6 цікавих фактів про український прапор
Прес-релізи 13 Липня 2022 12:46Марина Сейлор

ТОП-6 цікавих фактів про український прапор

Прапор – символ нашої держави, волі та незламності. Зараз прапори часто використовуються не лише в державних установах, але й звичайними патріотами, жителями нашої країни. Однак, не всі знають, скільки всього цікавого пов’язано із нашим стягом. Саме цьому і буде присвячена наша стаття.

Перша поява жовто-блакитного кольору

Перша комбінація жовтого та синього кольорів з’явилася у Львові. Саме там Данило Галицький зробив подарунок місту – герб, на якому було зображено жовтого лева на блакитному фоні. 

Пізніше, аж у 1848 році почав з’являтися жовто-блакитний прапор на території австро-угорської України. А ухвалено ці кольори як український символ було у жовтні 1848 року, у Львові.

Трикутна форма стягу

Спочатку тривалий час українські синьо-жовті прапори мали форму трикутника. Зробити прямокутним його вдалося Головній Руській раді на Галичині. А у 1848 році було офіційно вперше піднято прямокутний стяг на львівській ратуші.

Знищення прапору

Коли в Україну прийшли більшовики та було створено УРСР прапором республіки затвердили полотно червоного кольору із синьо-жовтим прапорцем зверху. Однак, із міркувань ідеології уже в 1919 році було прибрано синьо-жовтий символ із прапора.

Найдовший український прапор

Найдовшим українським прапором вважається той, що було розгорнуто у Тернополі у серпні 2010 року у рамках акції «Ровесник незалежності». Особливості:

  • довжина стягу складала 9.5 кілометрів,
  •  висота його була 0,75 метрів. 

Такої довжини було достатньо для оточення всього Тернопільського ставка. Цю подію було навіть занесено до Книги рекордів України.

Перше публічне використання

Перша спроба публічного використання українського стягу була 22 липня 1976 року, коли відбувались Олімпійські ігри в Монреалі. Цим сміливцем став канадець українського походження. Однак, полотно швидко прибрали із трибун, оскільки вважали таке рішення небезпечним.

І тільки 26 квітня 1989 року, коли була річниця Чорнобильської трагедії, було повторно розгорнуто синьо-жовтий прапор. Це зробив активіст Юрій Волощак на площі Ринок, що у Львові. Такий випадок вважається першим за часів всього радянського періоду.

Прапор Донецької області – найбільший в Україні

Найбільшим українським прапором є «донецький». Його параметри 30 на 45 метрів, на ньому зображено сонечко та вугілля. Пошитий він був вдовою шахтаря із Донецька Марією Бєлятковою. Його розгорнули вперше у 2007 році. Він належить до Книги рекордів України.

При бажанні купити прапор України чи замовити будь-який інший державний або комерційний стяг це можна зробити на сайті компанії «Лакор». Тут виконають якісний друк прапорів різних розмірів та призначень.

Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ