Політика 28 Листопада 2017 6:51Mikel

Три години «чорні берети» утримували захоплений ворожий опорний пункт

Того березневого дня бій під Пікузами, що неподалік від Маріуполя, українським морським піхотинцям нав’язала диверсійно-розвідувальна група російських окупантів. Пересуваючись лісосмугою, ворог під прикриттям мінометного вогню спробував непомітно підійти до наших опорників. Проте шквальний вогонь із боку українських позицій змусив супротивника поспіхом розпочати відхід, позбавляючись від власного боєкомплекту та спорядження. Тоді ж замовкли й ворожі міномети: російські загарбники, мабуть, боялися зачепити своїх. Наші «чорні берети» вирішили скористатися таким «подарунком» і переслідувати ворога.

— За довгий час протистояння ми досконало вивчили вогневі точки противника, знали місця розташування великокаліберних кулеметів, СПГ та АГС. Кожен із нас добре розумів, куди бігти, що робити та в якому напрямку вести вогонь, — розповідає старшина Олексій Кулішов, який очолив тоді контратаку.

Наші морпіхи на плечах диверсантів, що відступали, увірвались у ворожі траншеї. Противник був приголомшений. З того боку ніхто не очікував побачити українців прямо перед собою.

Швидко пересуваючись окопами, морські піхотинці закидали ворожі бліндажі гранатами, а кулеметник біля ДШК так і не зрозумів, звідки з’явились українські морпіхи. Його позицію швидко зайняв наш боєць. До речі, зроблено це було дуже вчасно, бо за кілька хвилин із лівого флангу бігло троє російських загарбників. Наближаючись до «чорних беретів», один із них горлопанив: «Что вы тут стрельбу устроили?..» Він і уявити не міг, що цю позицію вже контролювали українці.

— Цього «крикуна» ми підпустили до себе, а потім «зрізали» з «дашки». Двоє інших чкурнули в чагарі. Ми ж їм навздогін — дві гранати, після чого ворог притих, — згадує Олексій. — Потім підрахували, що в ближньому бою було знищено дев’ятьох загарбників. Іще близько десяти знищили під час їхньої спроби повернути втрачені окопи.

Три години українські морпіхи утримували цей опорний пункт, відбиваючи атаки противника. Однак ворог почав гатити з мінометів. На пряму наводку виїхали чотири російські танки. Стало очевидним, що наявними силами проти такого шквалу ворожого вогню «чорним беретам» не вистояти, тому морські піхотинці вирішили відійти.

Саме за цей бій та за рішучість і особисту мужність старшину Олексія Кулішова нагороджено орденом Богдана Хмельницького III ступеня.

Євгеній СИЛКІН

Джерело: http://na.mil.gov.ua/57655-try-godyny-chorni-berety-utrymuvaly-zahoplenyj-vorozhyj-opornyj-punkt
Схожі статті