Війна 31 Березня 2020 20:17Марина Сейлор

Три роки після теракту. В цей день загинув один з найрезультативніших контррозвідників України

31 березня 2017 року в Маріуполі терористи підірвали автомобіль, у якому знаходився полковник контррозвідки СБУ Олександр Хараберюш. Трагедія сталася на перехресті проспекту Металургів та вулиці Каффайської. Полковник СБУ загинув на місці. Як потім з’ясувало слідство, в автомобілі Олександра Хараберюша був встановлений радіокерований вибуховий пристрій.

Загиблий полковник контррозвідки був одним з найбільш ефективних співробітників СБУ, і своєю професійною діяльністю проти агентури супротивника протидіяв спецопераціям ФСБ на території України. Він особисто брав участь у розробці операцій проти агентури РФ і терористів і у затриманні. На його особливому рахунку близько 80 затримань.

Для супротивника Олександр Хараберюш був жахом, бо він був мотивованим, професійним контррозвідником.
Завдяки діяльності полковника Хараберюша були виявлені агенти ворога у лавах слідчого відділу УСБУ у Донецькій області. Саме Олександр Хараберюш викрив полковника Косяка з СБУ, який передавав інформацію так званій «МГБ ДНР».

У вересні 2016 року зрадника Косяка поміняли на декількох українських бранців, серед яких був співробітник ГУР Міністерства оборони України, інспектор ООН, колишній співробітник СБУ підрозділу «А».
Справа про підрив Олександра Хараберюша була розслідувана та дійшла до суду. Серед обвинувачених у цій справі була одна жінка та двоє чоловіків. Вибухівку закладала жінка, Юлія Прасолова. Суд у Маріуполі їй призначив покарання у вигляді 12 років за ґратами. Вона була обміняна у вересні 2019 року.
Двоє чоловіків – Едуард Бондаренко та Сергій Пастухов, які теж були засуджені у цій справі і по вироку суду отримали по 12 років, були обміняні у кінці 2019 року.

Усі фігуранти справи були агентами так званої «МГБ ДНР», і саме Олександр Хараберюш був головною ціллю цих терористів.

Якщо порівнювати терміни ув’язнення, які отримують терористи в судах України, з тими вироками, які виносять суди так званих «Л/ДНР», то українське правосуддя дуже гуманне. «Найгуманніший» вирок, які отримують громадяни України за нібито співпрацю з СБУ – 12,5 років. Найбільш «популярні» вироки у так званих «судах» на окупованих територіях – 18-20 років.

Джерело: https://peaceinukraine.livejournal.com/4883116.html

Схожі статті