У Болгарії звинуватили Росію у крадіжці кирилиці
Культура 26 Травня 2020 10:46Марина Сейлор

У Болгарії звинуватили Росію у крадіжці кирилиці

Болгарський письменник і перекладач Огнян Стамболієв, який оглядав присвячену Дню слов’янської писемності та культури виставку перед російським культурно-інформаційним центром у Софії, звинуватив Росію у привласненні кирилиці та ігноруванні ролі болгар в слов’янській просвіті. Про це інформує ресурс текстover.

На його думку, виставка цілковито ігнорує той факт, що болгари протягом століть відігравали важливу роль в просвіті. “На численних стендах рукописи ілюструють історію нашого письма, але ніде не згадується про вирішальну роль нашої країни”, — пише Огнян.

“Президент Путін навіть кинув нам виклик, заявивши, що кирилиця веде свою історію від святих братів Кирила та Мефодія з… Македонії. Вони навіть спробували привласнити кирилицю і проголосити її своєю. Щоб заявити на весь світ, що вона… російська”.

Автор наводить численні цитати з праць академіка Ліхачова на підтвердження ролі болгарського народу в поширенні слов’янської писемності, а також згадує інші висловлювання відомих росіян, які фактично заперечують цю роль.

При цьому Стамболієв називає київську княгиню Ольгу внучкою болгарського князя Бориса Першого і небогою царя Симеона Оленою.

На думку Огняна, саме староболгарська мова стала основою “усіх східнослов’янських мов”.

Джерело: https://sprotyv.info/news/u-bolgarii-zvinuvatili-rosiju-u-kradizhci-kirilici

Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ