У День захисника України на Донеччині відкрили меморіал пам’яті загиблих військовослужбовців
Вата 15 Жовтня 2019 10:18Денис Діденко

У День захисника України на Донеччині відкрили меморіал пам’яті загиблих військовослужбовців

У селі Новоселівка Донецької області, неподалік гори Карачун, відбулося урочисте відкриття меморіалу пам’яті військовослужбовців, які віддали життя, захищаючи Україну. Меморіал зведено на місці падіння збитого бойовиками в червні 2014 року гелікоптера Мі-8 з військовослужбовцями Служби безпеки України та Збройних Сил України на борту.

У день трагедії, 24 червня 2014 року, українські військовослужбовці поверталися до місця дислокації після виконання спеціального завдання – на українському блокпосту співробітники СБУ здійснили монтаж і налагодили роботу телекомунікаційного обладнання для моніторингу та фіксації фактів порушення бойовиками першого в цій війні перемир’я.

Гелікоптер був віроломно атакований бойовиками, які випустили по ньому ракету, усупереч оголошеному перемир’ю. Унаслідок вибуху та падіння повітряного судна, в яке влучила ракета, загинули всі дев’ятеро військовослужбовців, що перебували на борту: військовослужбовці ЗСУ – підполковник Андрій Бєлкін, майор Дмитро Шингур, майор Руслан Мазунов, старший солдат Олексій Волохов та старший солдат Олександр Кондаков; співробітники СБУ – підполковник Ігор Горбенко, підполковник Володимир Шкіра, капітан Олександр Петрищук та старший прапорщик Марко Шпак.

У церемонії відкриття меморіалу взяли участь родичі загиблих воїнів, військовослужбовці СБУ, ЗСУ, НГУ, представники місцевих органів влади, громадські активісти та мешканці регіону.

Під час відкриття меморіалу начальник Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ Микола Кулешов наголосив, що пам’ять про загиблих військовослужбовців назавжди залишиться в серцях їх рідних, побратимів та співвітчизників. Учасники заходу вшанували пам'ять загиблих воїнів хвилиною мовчання, поклали квіти до меморіалу.

#Захисники_України #меморіал #СБУ #ЗСУ #збитий_герікоптер #російська_агресія #гібридна_війна

Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ