Вата 6 Квітня 2020 12:08Марина Сейлор

У Дніпрі виявили потужну російську ботоферму. ВІДЕО

В одному з бізнес-центрів міста Дніпро кіберфахівці Служби безпеки виявили ботоферму, через яку поширювалися неправдиві чутки про вірусну інфекцію COVID-19 в Україні, а також заклики до повалення конституційного ладу. Керували діяльністю ботів із Російської Федерації, повідомляє прес-служба СБ України.

Спецслужба встановила, що ботоферма з потужністю понад 5 тисяч ботів, створювала та керувала обліковими записами в соціальних мережах, які нібито належали громадянам України, хоча використовувалися фейкові персональні дані. Відповідне телекомунікаційне обладнання та спеціалізоване програмне забезпечення організатори придбали через заборонені в нашій державі російські небанківські платіжні системи. Вони використовували також SIM-картки українських операторів зв’язку та proxy-сервери вітчизняного сегменту мережі інтернет.

Аналіз контенту, який поширювала ботоферма, виявив публічні заклики до насильницької зміни конституційного ладу та захоплення державної влади. Крім того боти поширювали неправдиву інформацію про ситуацію в Україні, яка виникла через пандемію COVID-19.

Слідчими розпочато кримінальне провадження за ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) Кримінального кодексу України. Під процесуальним керівництвом прокуратури Дніпропетровської області проведено обшуки та вилучено обладнання, яке використовували зловмисники. Триває слідство.

Джерело: https://sprotyv.info/video/u-dnipri-viyavili-potuzhnu-rosijsku-botofermu-video

Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ