Світ 27 Квітня 2020 11:03Марина Сейлор

У двох китайських лікарів, які перехворіли на COVID-19, потемніла шкіра обличчя

У двох китайських лікарів, які перехворіли на COVID-19, потемніла шкіра обличчя – вони стали темношкірими. Це правда.
Днями мережею і через меседжери поширилось повідомлення, яке схоже чи то на фейк, чи то на фантазію – у двох китайських лікарів, що перехворіли на COVID-19 і одужали… шкіра обличчя потемніла настільки, що вони стали фактично темношкірими. Як не дивно – але це правдива інформація.
Про незвичний епізод спершу заявив китайський державний телеканал CCTV https://bit.ly/2Vyib3V.
Потім інформацію поширив канал Beijing TV (повне відео репортажу) https://bit.ly/3aBw6dM
Далі паралельні розслідування зробили британські видання Daily Mail http://dailym.ai/3azoYyv, американські Аmerican reporte, New York Post, Metro reported.
Два лікарі із Центральної лікарні міста Вухань Йі Фан і Ху Вейфен активно працювали з інфікованими на COVID-19 з самого початку епідемії. Обоє підхопили коронавірус ще у січні приблизно в один і той же час – їх позитивні тести датуються 18 січня.
Що у Йі Фана, що у Ху Вейфена хвороба протікала у важкій формі – перший був приєднаний до апарату штучної підтримки життєдіяльності 45 днів, другий – 39 днів. Спочатку хворих доставили до легеневої лікарні у Вухані, а в подальшому перевели до відділення Чжунфа Сіньченга лікарні у Тонджі.
До обох лікарів застосовували методи інтенсивної терапії з використанням різних препаратів. За версією китайських медиків, які лікували і стежили за станом Йі Фана і Ху Вейфена, зміна кольору обличчя обох чоловіків пов’язана з побічним ефектом медикаментів, що застосовувалися при терапії (яких саме – не повідомляється.) – був порушений звичний гормональний баланс організму і погіршилася діяльність печінки.
Інша думка в експерт з інфекційних захворювань Університету Хуачжуна Суна Цзяньсиня. Він розказав, що під час боротьби з COVID 19 в інфікованих медиків були порушена діяльність певних органів. Зокрема, йдеться про печінку. В результаті наслідків коронавірусу, залізо із печінки потрапило в кровоносні судини, оскільки орган не працював належним чином. Високий рівень заліза в крові вплинув на пігментацію шкіри і колір обличчя двох лікарів.
В той же час, фахівці говорять про те, що колір обличчя ймовірніше за все відновиться до нормального стану, коли хворим можна буде відмінити інтенсивне лікування і відповідні препарати.

Колір обличчя китайських лікарів змінився на темний не внаслідок того, що вони перехворіли на COVID-19, а як побічний ефект застосування медичних препаратів під час інтенсивної терапії. І звісно, всі деталі ще доведеться з’ясувати медикам та дослідникам.

https://t.me/behindtheukrainiannews/528

Схожі статті