Війна, Події 9 Квітня 2020 12:12Mikel

У Луганську терористи успішно вербують чиновників, які приїхали «в особистих справах» з України

Контррозвідка СБУ виявила факт вербування керівниці однієї з відділів Луганської обласної військово-цивільної адміністрації для антиукраїнської діяльності на користь терористичної організації «МГБ ЛНР».

Оперативники спецслужби задокументували, що представники контрольованого російськими спецслужбами «МГБ» затримали чиновницю на КПВВ «Станиця Луганська», коли вона по сімейних справах намагалася потрапити в тимчасово окупований Луганськ. Бойовики, обізнані про специфіку її службової діяльності, кілька годин залякували жінку і врешті-решт змусили її погодитися на співпрацю.

Російських терористів цікавив доступ до актуальних відомостями про діяльність органів влади і управлінь Луганської області. Контррозвідники СБУ встановили факт вербування державного службовця і зараз здійснюють перевірку на предмет вчинення ним дій для виконання завдання ворога.

Служба безпеки України в черговий раз наголошує, що об'єктом вербувальних напрямків представників російсько-терористичних НЗФ може стати будь-хто, але працівники державних органів та установ і члени їх сімей перебувають в зоні особливого ризику.

Нагадуємо, що статтею 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України передбачена відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк до п'ятнадцяти років. У той же час, відповідно до положень ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України, від кримінальної відповідальності звільняється громадянин України, якщо він на виконання злочинного завдання іноземної держави, іноземної організації або їх представників ніяких дій не вчинив і добровільно повідомив органам державної влади про свій зв'язок з ними та отримане завдання.

Це не перший випадок вербування українських чиновників відвідують окуповані території. У січні 2020 року в Луганську терористи завербували чиновника Мін'юсту з високопоставленим батьком.

Бойовиків зацікавив не тільки факт роботи чоловіка в державній структурі, але і те, що його батько займає відповідальну посаду в одній з вищих судових інстанцій України.

Також важливо відзначити, що мати глави Ради національної безпеки і оборони Олексія Данилова живе на окупованій території.

Схожі статті