Україна зробила свій вибір, ми хочемо бути європейською державою.
Більшість українців показали свою рішучість та прагнення до змін під час Майдану, ми відчули, що можемо змінити країну, ми стали більш відповідальними та законослухняними.
Наші політики на запит суспільства намагаються проводити економічні та соціальні реформи, можливо не завжди вдало, проте напрям вибраний правильно.
Водночас частина наших громадян, які дуже зручно розмістилися у владних кабінетах, не хочуть зміни правил, корупція – це стиль їхнього життя, який приносить їм додаткові блага.
Раніше через відсутність альтернативи, набутий з радянських часів патерналізм на все це ми дивилися крізь пальці. Проте зараз, у той час, коли наші патріоти на Сході захищають Незалежність України, ненависть та зневага однакова як до відвертих ворогів, що вторглись на наші землі, так і до тих, "нібито своїх", які продовжують, попри пролиту кров Небесної Сотні, воїнів АТО, розвалювати країну зсередини – красти, отримувати «відкати», брати хабарі, брехати.
Корупція залишається надзвичайно серйозною проблемою для всієї України та кожного регіону. Ця «ракова пухлина» суспільства «роз’їдає» його моральні засади, руйнує правовий і соціальний захист громадян, несе загрозу нашій державі та її безпеці, знищує авторитет України на міжнародному рівні.
Варто зазначити, що, попри наше дещо критичне ставлення до діяльності правоохоронних органів, саме їх ефективна робота є однією з передумов очищення суспільства від корупції. А надто, що все ж таки певні позитивні зміни на цьому шляху відбулися. Уже в поточному році у нас вдома, на Волині, ми стали свідками низки резонансних затримань чиновників, що проявили свої корупційні схильності. Так, волинськими правоохоронцями затримано заступника голови Ківерцівської райдержадміністрації при отриманні ним хабара у розмірі 40 тис. грн. Чиновник вирішив розбагатіти за рахунок інтересів місцевих освітян, зокрема під час проведення тендера на закупівлю палива для шкіл та дитячих садочків.
Не пройшло повз нашу увагу затримання сільського голови за вимагання хабара у розмірі 85 тис. грн. як оплати за сприяння у виділенні 2-х земельних ділянок поблизу м. Луцьк. Сума, погодьтеся, не маленька і в бюджеті зайвою вона б не була. Що тут скажеш, землі для учасників АТО не має, а для багатіїв за гроші, дякуючи таким горе-чиновникам, завжди знайдеться.
Всі ми звикли до парадоксальної ситуації, яка зараз є в нашій т.зв. «безкоштовній» медицині: за все плати, лікарі ставлять розцінки за свої послуги, часто непосильні для простого українця.
Зрозуміло, такий стан речей є наслідком «корупційних метастаз», що впродовж багатьох років «роз’їдають» медичну галузь, адже за свою посаду більшості лікарів прийшлось заплатити теж немалі гроші. Тому не може не радувати те, що, руйнуючи гідру корупції, у січні правоохоронці спіймали такого горе-медика (між іншим керівника одного з лікувальних закладів м.Луцьк), який брав 500 доларів за працевлаштування на посаду медсестри, зарплата якої становить 1500 гривень. Тобто не важливо, який ти спеціаліст, хочеш посаду – давай гроші, а потім ми дивуємося, чому нас так бездарно лікують, причому всі – від санітарки до головного лікаря – заглядають у наш гаманець.
Усім без винятку «хабарникам» загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5-ти до 10-ти років і справа тепер за судом. А оскільки непокаране зло зростає, хотілося б щоб це був не умовний термін, а реальний, тоді можливо інші любителі неправомірної наживи задумаються.
Висновок один. Для того, щоб стати європейською державою всі ми маємо зрозуміти: корупція це зло і її немає в переліку європейських цінностей. Не давай і не бери хабарі, починай з себе. Початок року довів, що правоохоронна система у нас діє, кожен хабарник рано чи пізно буде покараний. Ніякого пояснення, сентиментів чи жалю до такої категорії людей бути не може. Завтрашнє успішне життя великою мірою залежить від того, чи змінимося ми самі, чи подолаємо ми свого внутрішнього ворога…
Повідомлення від СБУ