Світ 8 Червня 2019 2:57Марина Сейлор

У Швейцарії розповіли про викриття російського шпигуна

У 2018 році швейцарські спеціальні служби дізнались, що у кібератаці на Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA) брав участь російський шпигун Сергій Жолтіков, який працював віце-консулом у генконсульстві Росії у французькому Марселі.

Про це повідомила французька газета Le Monde з посиланням на власні джерела, передає Громадське.

За версією швейцарських правоохоронців, Жолтіков був членом мобільної групи російської розвідки та підтримував зв’язок з арештованими шпигунами Олексієм Моренцем та Євгеном Серебряковим, які були членами підрозділу російської зовнішньої розвідки 261165, що займається військовим кібершпигунством.

У вересні 2016 року вони утрьох були у готелі у Лозанні, де тоді зупинились учасники конференції WADA, на якій був оприлюднений звіт Ричарда Макларена про російський допінг. На думку швейцарських спецслужб, тоді Жолтіков відповідав за логістику та безпеку Серебрякова та Моренця, які використали Wi-Fi-мережу готелю для викрадення невстановленої інформації.

Французька розвідка стежила за Жолтіковим і передала відомості про нього Швейцарії, але організатор кібератаки залишив Швейцарію в жовтні 2018 року, невдовзі після атаки.

Джерело: https://sprotyv.info/news/u-shvejcarii-rozpovili-pro-vikrittya-rosijskogo-shpiguna
Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ