Україна налагодила з Росією імпорт пива та мяса
Україна 20 Лютого 2017 10:04Руслан Коріков

Україна налагодила з Росією імпорт пива та мяса

Попри санкційну заборону українська Рада дозволила налаштувати імпорт мяса та пива із Російською Федерацією. Ця новина шокувала усіх читачів. Адже факти підтвердили, що таке постачання таки є – продукти везуть на територію самопроголошених «республік».

Новину передає ONPRESS.INFO з посиланням на «Відомості».

Наразі відомо, що за минулий рік імпорт російського пива в Україну зріс в півтора рази. Що стосується м'яса, то ще в 2013 і 2014 роках м'ясна продукція практично не надходила на український ринок, то вже в 2016 році цей показник склав 47 893 т. Згідно з інформацією ФТС, третина обсягу всього російського експорту вище згаданих продуктів - це поставки в Україну.

Така динаміка спостерігається, незважаючи на те, що в Україні щодо РФ діє продуктове ембарго, прийняте в 2015 році, під яке потрапили пиво і м'ясо. Журналісти видання поспілкувалися з представником українського Міністерства аграрної політики, однак він не зміг пояснити ці факти. У свою чергу в ФТС не фіксують, в які області країни РФ експортує свої пивні та м'ясні продукти, а в Держслужбі статистики України поставки в «ДНР» і «ЛНР» не враховують.

Однак журналісти поспілкувалися з виробниками та представниками торговельних компаній. Вони заявили, що поставляють м'ясо і пиво на територію самопроголошених «республік».

Мова йде не про гуманітарну допомогу, а про комерційні угоди. У цих регіонах не вистачає своєї сировини. Тому Макіївський і Луганський м'ясопереробні заводи працюють на російській.

Російські виробники при цьому відмовлялися спілкуватися з журналістами на цю тему або ж надавали інформацію анонімно. Все тому, що боятися наслідків у зв'язку з санкційною політикою України. Однак учасники ринку підтвердили, що саме в «ЛДНР» завозитися їх продукція. У той же час джерела на Донбасі розповіли, що працювати дешевше з українською сировиною, завезеною на окуповані території контрабандою.

Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ