Історія 3 Грудня 2020 12:46Марина Сейлор

Україна отримала копію мирного договіру, який визнавав УНР як державу

Факсимільна автентична копія, знята з оригіналу Брест-Литовського мирного договору, оригінал якого в Україні не зберігся, була передана міністру закордонних справ Дмитру Кулебі. Очільник зовнішньополітичного відомства привезе до Києва «папір», оформлений відповідно до оригіналу. Документ вдалося віднайти в Османському архіві завдяки зусиллям Посольства України в Туреччині та Генконсульства України в Стамбулі, повідомляє Укрінформ.

«Ми по всьому світу будемо шукати історичні документи і артефакти, які показуватимуть тяглість нашої держаної традиції і тяглість нашої дипломатії, тому що це дуже важливо для побудови держави і для побудови нашої ідентичності», — зазначив Дмитро Кулеба.

«Це чудове відкриття в Османському архіві дозволило відновити сторінку історії, що тісно пов’язана з українським державотворенням. Приємно, що ця частинка історії, духу й атмосфери буде нині в Україні», — у свою чергу сказав Надзвичайний та Повноважний Посол України в Турецькій Республіці Андрій Сибіга, передаючи документ.

Міністр звернув увагу на те, як добре зберігся документ і наскільки якісною є копія, унікальними всі його елементи.

Копія Брест-Литовського мирного договору зберігатиметься в музеї Міністерства закордонних справ України.

Брест-Литовський мирний договір від 27 січня (9 лютого) 1918 р. – мирна угода між Українською Народною Республікою з одного боку та Німеччиною, Австро-Угорщиною, Туреччиною і Болгарією з іншого, підписана у Бресті (Брест-Литовську). Це був перший мирний договір у Першій світовій війні 1914-1918 рр. Укладення цієї угоди означало фактичне визнання УНР як незалежної держави – сторони-підписанта.

На це була змушена погодитись і більшовицька делегація, яка вела власні мирні переговори в Брест-Литовську. Однак, формально визнавши незалежність УНР та офіційно підписавшись під ним 3 березня 1918 року, вже за рік більшовики перейшли в наступ, і період «першої української незалежності» закінчився.

Джерело: https://sprotyv.info/obshchestvo/ukraina-otrimala-kopiju-mirnogo-dogoviru-yakij-viznavav-unr-yak-derzhavu

Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ