Україна 26 Червня 2017 10:13Руслан Коріков

Українкам піднімуть виплату на народження дитини

Українські депутати зареєстрували новий законопроект про правила виплат «дитячих» грошей. Ініціатива була подана, аби збільшити народжуваність в країні.

Новину передає ONPRESS.INFO.

Автори документа пропонують прив'язати виплати при народженні дитини до 6 років до прожиткового мінімуму. 52 мінімуму - 74,2 тисячі гривень за першу дитину. 70 мінімумів - 99,8 тисяч гривень за другу дитину. 120 мінімумів - 171,1 тисячу гривень за третю дитину.

Але варто відзначити, що гроші будуть давати не відразу: при народженні дадуть 15-40 мінімумів, а решта буде виплачуватися протягом 3 років.

На думку ініціаторів законопроекту, прив'язка виплат до прожиткового мінімуму (а його намагаються збільшувати) посприяє сплеску народжуваності.

Раніше в ВР з'явився альтернативний закон від депутата БПП Руслана Сольвар. Він пропонував прив'язати дитячі виплати до нового розміру мінімальної зарплати - 3200 гривень. При такій ситуації батькам могли б платити разово 5 мінімалок (16 тисяч гривень) і додатково щомісяця 3200 гривень протягом 3 років.

Зараз же батькам сплачується фіксована сума - 41 тис. 280 грн. Разово на руки видають лише 10,3 тисяч гривень. Решта рівними частинами на три роки.

Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ