Авторські статті 27 Липня 2017 8:15Mikel

Українська зброя: пістолет-кулемет «Гоблін»

У 80 - х роках ХХ століття в Сполучених Штатах Америки був розроблений тип вогнепальної зброї - складаний пістолет-кулемет для прихованого носіння для озброєння поліцейських, охоронців, співробітників спецслужб.

А вже через 10 років цю ідею підхопили в «Київському конструкторському бюро Спеціальної Техніки» (КБСТ) під керівництвом професора Ігора Олексєєнко. Проект отримав назву «Гоблін» (у деяких джерелах - «Трансформер») та його було реалізовано у 1994 році. Такою зброєю повинні були озброюватися співробітники СБУ, екіпажі бойових гвинтокрилів та БМП, а також різні спеціальні підрозділи МВС.

Пістолет-кулемет складається з однакових за розмірами зчленованих разом металевих коробок, в одній з яких монтуються ствол, затвор, ударно-спусковий механізм та пістолетна рукоятка, в яку вставляється магазин коробчатої форми. Друга коробка виконана у вигляді приклада і в розкладеному стані грає його роль.  «Гоблін» повинен був випускатися в двох варіантах - під патрон 9 х 18 ПМ та 9 х 19 Парабелум.

У складному пістолеті-кулеметі «Гоблін» автоматика працює на принципі напіввільного затвора. Більшість деталей виготовляється методом холодного штампування.

Магазин коробчатого типу на 25 патронів (існував варіант на 32 патрони) вставляється в пістолетну рукоятку. Прицільні пристосування складного типу. Для прихованого носіння «Гоблін» «переломлюється» навпіл навколо осі ззаду казенної частини ствола.

Стрільба з нього може вестися автоматичним вогнем і фіксованими чергами по два патрони. Для перемикання режимів стрільби спусковий гачок пересувається вправо або вліво. Для запобігання перегріву стволу при тривалому автоматичному вогні зроблено примусове охолодження його повітрям аналогічне такому же на італійському пістолеті-кулеметі «Спектр», коли затвор проганяє повітря через кожух ствола. Можлива установка глушника.

На випробуваннях зброї при стрільбі з дистанції 100 метрів по грудній мішені було зроблено 85% влучень. Незважаючи на схвальні відгуки про те, що новий пістолет-кулемет «Гоблін» невибагливий, зручний і практичний, він так і не був запущений у серійне виробництво.

Подальші розробки «Гобліна» були припинені в зв'язку з незатребуваністю зброї такого типу та закриттям «КБ-СТ». На сьогодні пістолет - кулемет зберігся в одиничному варіанті.

 

Тактико-технічні характеристики пістолета-кулемета «Гоблін»:

 

Калібр: 9 мм

Патрон: 9 х 18 ПМ або 9 х 19 Парабелум

Довжина: 510 мм (в розкладеному стані), 290 мм (у складеному)

Маса: 1,9 кг (без магазину)

Скорострільність: 500 пострілів в хвилину

Прицільна дальність стрільби: 100 м

Початкова швидкість кулі: 380 м / с

Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ