Україна 3 Липня 2017 8:05Mikel

Українська зброя: С-125-2Д “Печора”

В умовах гострої нестачі фінансування важливим елементом підтримки обороноздатності збройних сил залишається модернізація застарілих зразків озброєння.

Радянський комплекс малої дальності ЗРК С-125 був знятий з озброєння Збройних Сил України в 2005 році. При цьому на базах зберігання залишилося дуже велика кількість ракет 5В27. Їх було настільки багато, що дозволяло 10 років забезпечувати всі експортні контракти Росії і Білорусі, які активно модернізували закордонні С-125.

На фоні активності сусідів свій проект модернізації на міжнародний ринок представила українська фірма «Аеротехніка-МЛТ». Кияни в 2008 році почати розробку варіанту модернізації зенітного ракетного комплексу С-125-М1 в версію С-125-2Д (для експортних поставок - «Печора 2Д»). Це було досить перспективний напрямок, так як на початок 2000-х років ЗРК С-125 знаходився на озброєнні 30 країн світу (приблизно 500 установок).

В результаті за короткий час «Аеротехніка-МЛТ» змогла реалізувати два експортних замовлення - на поставку комплексів і ракет до Уганди і Анголи.

При цьому природно, що українська армія тоді не виявила жодного інтересу. Тільки в 2015 році після початку війни було прийнято рішення про прийняття на озброєння «Печора-2Д».

У нинішніх умовах військової агресії прагнення збільшити кількість ЗРК в складі ВСУ для підвищення щільності угруповання сил і засобів ППО для боротьби з маловисотними цілями цілком зрозуміла.

З огляду на важливість цього проекту на Павлоградському хімічному заводі було освоєно технологію продовження ресурсу ракет для цього комплексу. Фактично тут відбувається заміна сумішей і порохів в твердопаливних двигунах і прискорювачах ракет порохом і сумішами українського виробництва.

За деякими непідтвердженими офіційно даними станом на 2017 рік на озброєнні ПС України знаходиться 5 дивізіонів С-125-2Д, які розгорнуті для посилення ППО атомних станцій, а також гребель Дніпровського каскаду. Цікаво, що «Печори» введені до складу вже існуючих полків та бригад та інтегровані в системи управління ЗРК С-300.

Фірма «Аеротехніка-МЛТ» зараз активно займається створенням мобільного варіанту С-125.

 

Тактико-технічні характеристики ЗРК С-125-2Д «Печора -2Д»

 

Дальність виявлення цілі типу «тактичний винищувач» на висоті 7 км становить не менше 100 км, на висоті 20 м - не менше 28 км;

Мінімальна / максимальна висота ураження - 20 м / 21 км;

Горизонтальна дальність до дальньої межі зони ураження - 27 км

 

Схожі статті