Політика 30 Серпня 2017 7:11Mikel

Український арсенал: БПЛА «Лелека»

Новий вітчизняний безпілотник здатний виконувати широкий спектр завдань у реальному режимі часу на відстані до 60 км

Новий український безпілотник «Лелека-100» являє собою програмно-апаратний комплекс, який виконує завдання з аеророзвідки, патрулювання, картографування місцевості та отримання точних географічних координат у режимі реального часу. Важливо, що в ньому реалізовано концепцію автоматизованого керування протягом усього польоту. Це значно спрощує роботу оператора та дозволяє зосереджувати увагу на аналізі отриманої оперативної інформації.

Розробники також передбачили можливість комбінованого керування цим комплексом. За потреби оператор за допомогою джойстика може спрямовувати апарат у потрібному йому напрямку. Коли необхідність у цьому відпадає, то він повертається до відпрацювання заздалегідь запрограмованого маршруту. Керування «Лелеки-100» відбувається за шифрованим цифровим радіоканалом, який дозволяє отримувати дані телеметрії протягом усього польоту.

У базовій комплектації комплекс може використовуватися за швидкості вітру до 15 м/с. Загальна довжина маршруту становить 120 км, а в повітрі цей апарат може перебувати до 2,5 годин. При цьому за умов зниження швидкості вітру зазначені характеристики збільшуються.

«Лелека-100» дозволяє отримувати відеодані в реальному режимі часу. На нього встановлюється відеокамера із 10-кратним оптичним збільшенням, яка стабілізується в трьох осях та дозволяє оператору здійснювати огляд за курсом польоту. Відеотрансляція відбувається в кодованому вигляді, що виключає можливість його перехоплення стандартними відеоприймачами.

Відеокамера дозволяє здійснювати відеозапис хорошої деталізації місцевості при висоті польоту 400–600 м. Крім того, відеосигнал з борту БпАК не містить ані польотної телеметрії, ані GPS. Тож навіть у разі перехоплення та декодування не викриє місцезнаходження БпАК та операторів. Також існує можливість встановлення на нього окремої фотокамери, яка може бути запрограмована на здійснення фотографій із заданим інтервалом часу або по команді, що буде надходити з системи автопілот.

Для виключення імовірності бути запеленгованим засобами радіоелектронної боротьби можливого супротивника передавач відеоканалу оснащений системою дистанційного включення та відключення. Отже, БпАК здатний здійснити зліт та приземлення в режимі радіотиші, а протягом усього польоту оператор має можливість за потреби вмикати або вимикати відеотрансляцію з борту БпАК.

Джерело: http://na.mil.gov.ua/27059-rozvidnik-leleka
Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ