Авторські статті 19 Липня 2017 10:03Mikel

Український арсенал: парашютна система AD-95 «Дедал»

Однією з проблем українських десантників довгий час були парашути застарілих конструкцій ще радянського виробництва. Тому в 2014 році були куплені кілька іноземних зразків, які були відправлені на випробування в Державний науково-випробувальний центр Збройних Сил України, який нині перебуває в Чернігові (переведений навесні 2014 роки після окупації Криму).

Основний етап випробувань проводився на базі 25-ї бригади транспортної авіації та 37-го загальновійськового полігону Високомобільних десантних військ. Всього фахівцями Державного науково-випробувального центру та стройовими офіцерами Високомобільних десантних військ було здійснено більше ста експериментальних стрибків.

Після ретельних випробувань на початку січня 2017 Наказом Міністерства оборони України року на озброєння Збройних Сил України прийнятий комплект десантної парашутної системи «Dedal»: десантна парашутна система AD-95, запасна система AZ-95 та вантажний парашутний ремінь UZO-100.

Парашутна система «Dedal» була розроблена на початку 90-х років в авральному порядку для заміни радянських зразків, ліцензія на виробництво яких закінчилась у 1991 році, а на закупку західних зразків грошей було недостатньо. Тоді компанія Air-Pol спільно з Університетом офіцерів Сухопутних військ у Вроцлаві після чотирьох років спроб, випробування та аналіза розробила систему AD-95 «Дедал» (прийнята на озброєння польського війська у 1996 році).

Фактично «Dedal» є аналогом систем радянського виробництва Д-1 5У та Д-6, які перебувають на озброєнні ЗС України та дещо програє у характеристиках американським та європейським зразкам. Вона може використовуватися для виконання навчально-тренувальних, бойових та інших видів стрибків з парашутом окремими особами або групами з повним штатним озброєнням і спорядженням парашутистів-десантників усіх спеціальностей з військово-транспортних літаків та вертольотів.

Максимальна висота застосування десантної парашутної системи — 8 кілометрів, площа куполу — 83 квадратних метри, мінімальна висота десантування — 120 метрів, вертикальна швидкість зниження парашутиста — не більше 5 метрів на секунду.

Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ