Український арсенал: пістолети типу «Хортиця»

Переглядів: 1214
Український арсенал: пістолети типу «Хортиця» Авторські статті

Розробка і виробництво стрілецької зброї в Україні в період незалежності йшло дуже непростим шляхом. Розробкою бойового і службового стрілецької зброї займалося ряд державних і приватних підприємств, і серед пропонованих виробів були цілком пристойні моделі, однак збройової індустрії так і не склалося.

У цьому плані вкрай показова доля пістолетів марки «Хортиця». Історія цих «стволів» почалася в 1996 році, коли уряд видав розпорядження запорізькому заводу «Радіоприлад» створити ряд зразків спецтехніки, в тому числі і пістолети. У 1997 році було підписано відповідне технічне завдання на пістолет для озброєння спеціальних підрозділів силових структур. В результаті конструктором М. Корольовим були розроблені два пістолети: «Хортиця 125», який можна позначити як «сигнально-шумовий» та компактний «Хортиця 76». Останній призначався для співробітників прокуратури, міліції та суддів — в цілому, для тих категорій державних службовців, яким за родом діяльності може знадобитися компактна зброя самозахисту.

Дуже прогресивної концепцією була можливість оснащення пістолета «Хортиця-125» змінними стволами різного калібру і довжини, універсальним магазином під патрони декількох типів з однаковим діаметром гільзи, наприклад, 9х18 ПМ та його модифікацій, 9х19 Para і інших. Завдяки цьому стало можливим підвищити універсальність зброї і застосовувати більш потужні патрони з різними балістичними характеристиками. У стволах різного калібру були різні діаметри перепускних отворів, спеціально підібраних для забезпечення надійної роботи автоматики.

У 1997 році заводом було отримано фінансування на виробництво дослідних зразків. Були виготовлені 56 пістолетів «Хортиця-125» калібру 9х18 мм (стандартний радянський пістолетний патрон, який використовується в пістолеті Макарова) та 26 пістолетів «Хортиця-76» калібру 5,6 мм або як його частіше називають .22 LR.

Пістолети були продемонстровані на цілому ряді  міжнародних виставок, де отримали дуже хороші відгуки фахівців, однак на цьому все і зупинилося. Державного замовлення на пістолети не було.

У 2001 році під час відвідування Запоріжжя Леонідом Кучмою йому був подарований один з пістолетів «Хортиця-76». Керівництво запорізького заводу намагалося організувати через київських чиновників проведення державних випробувань цих пістолетів, проте після прийняття на озброєння вінницьких «Форт-12» фінансування за цим проектом було припинено. З тих пір пістолети зберігаються на підприємстві в тому ж приміщенні, що і зброя охорони «Радіоприладу».

 

Тактико-технічні характеристики

«Хортиця-125-01»: патрон — 9х18ПМ, вага без патронів — 770 г, довжина — 190 мм, початкова швидкість кулі — 335 м / с, ємність магазину — 8 патронів, прицільна дальність — 50 м.

«Хортиця-125-02 DAO»: патрон — 9х18ПМ, 9х19Para, 9х23, вага без патронів — 900 г, довжина — 200 мм, початкова швидкість кулі — 335 (390) м / с, ємність магазину — 16 патронів, прицільна дальність — 50 м.

«Хортиця-76»: патрон — 5,6 мм (.22LR), вага без патронів — 440 г, довжина — 137 мм, початкова швидкість кулі — 270 м / с, ємність магазину — 8 патронів, прицільна дальність — 50 м.

Комментировать

Войти с помощью: 
  Подписаться  
Уведомление о