Український арсенал: ЗРК «Дніпро»
Авторські статті 8 Серпня 2017 7:25Mikel

Український арсенал: ЗРК «Дніпро»

За останні два роки українська оборонна промисловість зробила великий ривок - було модернізовано велику кількість різних зразків озброєння, з'явилися і нові, які прийняті на озброєння або будуть прийняті в найближчому майбутньому.

Одним з нових зразків озброєння є зенітно-ракетний комплекс «Дніпро» середньої дальності, який розробляється з 2012 року. Прийом спочатку він був призначений для установки на споруджувані корвет проекту 58250 і тільки з 2014 року він став розроблятися як армійський варіант.

ЗРК «Дніпро» є продуктом кооперації цілого ряду підприємств: ракети розроблені київським ДержККБ «Луч», головки наведення для них - львівський ДП ЛНДРТІ. Багатофункціональна радіолокаційна станція наведення ракет розроблена запоріжським НВК «Іскра», а пункт бойового управління для ЗРК «Дніпро» - київським НВП «Аеротехніка-МЛТ». Базою для комплекса виступають машини ПАТ «АвтоКрАЗ».

За заявою військових новий комплекс здатний знищувати літаки і вертольоти всіх типів, безпілотні літальні апарати і крилаті ракети на середніх і малих дальностях. При тому, що збивати цілі комплекс може в будь-який час доби навіть в складних метеоумовах і при активній інформаційному, вогневому і маневреному протидії супротивника. У складі ЗРК «Дніпро» входить пункт бойового управління (на шасі броньованого КрАЗ-6322), багатофункціональної РЛС (також на шасі КрАЗ-6322), а також пускові установки.

Слід зазначити, що багатофункціональна радіолокаційна станція розроблена за технологією активних фазованих антенних решіток і забезпечує дальність виявлення цілі в 150 км.

ЗРК «Дніпро» може одночасно випустити з шести цілям 12 керованих ракет. Зенітні ракети, які використовуються у комплексі двох модифікацій: з командним телекеруванням на початковому і середньому ділянках траєкторії і активним самонаведення на кінцевій ділянці і з радиокоррекции наведення на початкову та середню ділянках і активним самонаведення на кінцевій ділянці.

За деякими даними комплекс проходить активну стадію польових випробувань і буде прийнятий на озброєння збройних сил в 2017 році.

 

Тактико-технічні характеристики ЗРК «Дніпро»:

 

Максимальна дальність виявлення цілі типу тактичний винищувач, км:

на висоті 7 км - не менше 150;

на висоті 0,15 км - не менше 50;

на висоті 0,02 км - не менше 28;

Дальність стійкого супроводу тактичного винищувача - 120 км;

Мінімальна висота ураження цілі - 0,015 км;

Максимальна висота ураження цілі - 25 км;

Час готовності (включення) комплексу до бойової роботи - не більше 4 хвилин.


Досвід бойового застосування ппо в локальних війнах і збройних конфліктах: В'єтнам

Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ