Політика 28 Вересня 2018 18:38Марина Сейлор

Уряд раптово передумав підвищувати ціну на газ. Що сталося

Ціна газу для населення і далі буде складати 6958 гривень за тисячу кубометрів з урахуванням податку на додану вартість зборів і транспортування. Ця постанова з правками Кабміну набуде чинності 1 жовтня і буде діяти до 18 жовтня. Про це повідомляє УНІАН з посиланням на прес-службу КМУ.

Таким чином Кабінет міністрів сьогодні на терміновому засіданні продовжив дію спеціальних зобов'язань з продажу природного газу для потреб населення і теплокомуненерго. Причини перенесення так довго анонсованого підвищення вартості газу не повідомляються. Попереднє рішення Кабміну передбачала, що спецобязательства з продажу природного газу українцям і ТКЕ будуть діяти до 1 квітня 2018 року.

Але про них цілком можна здогадатися. Напередодні стало відомо, що експерти Міжнародного валютного фонду висунули Україні чотири умови отримання чергового траншу.

Крім давно озвученого - до 15 жовтня підвищити ціну газ на 23%, МВФ вимагає в терміновому порядку передати функції перевірки електронних декларацій про доходи чиновників НАБУ.

У МВФ вважають, що НАЗК (Національне агентство запобігання корупції) повністю підконтрольне уряду і не виконує покладених на нього функцій.

Також МВФ вимагає від Кабміну збалансувати бюджет, бо витрат в ньому занадто багато, а доходів - мало.

Четверта умова - реформувати податкову сферу так, щоб доходи країни можна було контролювати ззовні, не допускаючи укривання "тіньових" доходів. Зрозуміло, що три останні умови Кабінет міністрів зараз не в змозі виконати, отже,й отримати транш.

Джерело: http://asn.in.ua/ua/news/news/179505-pravitelstvo-vnezapno-peredumalo-povyshat-cenu-na.html
Схожі статті