Світ 25 Листопада 2019 19:45Марина Сейлор

В Болгарії зробили резонансну заяву щодо бази НАТО в Чорному морі: подробиці

Болгарія не надасть дозвіл на розміщення Військово-морської бази НАТО на своїй території. Про це прем’єр-міністр країни Бойко Борисов заявив журналістам по дорозі до Вашингтону, де він має зустрітися із президентом США Дональдом Трампом.

Про це пише «Балканський оглядач» в Фейсбук.

Борисов пригадав свою зустріч у Софії з президентом Румунії в 2016 році, коли він рішуче виступив проти ідеї створити спільну Чорноморську флотилію Болгарії, Румунії та Туреччини і навіть відмовився підписувати документи, підготовлені румунською стороною. Більше того, болгарський прем’єр розповів, як тодішня влада, військовий міністр Микола Ненчев та президент Росен Плевнелієв, на одній із чергових зустрічей міністрів оборони НАТО у 2016 році домовились про створення в Болгарії Військово-морської бази, про яку він не був заздалегідь повідомлений.

Борисов підкреслив, що не відбулося жодної зміни в його позиції, яку він висловив два роки тому про те, що Чорне море має залишатися місцем для «вітрильників, туризму та миру».

Атлантична рада Болгарії розкритикувала заяву очільника уряду, назвав її неприйнятною та стратегічно недалекоглядною. На думку експертів, такі вислови не може допускати прем’єр-міністра країни-члена НАТО. Лише нейтральна країна, яка прагне збалансувати НАТО та Росію, може зайняти таку позицію, але не Болгарія, чиї союзницькі зобов’язання вимагають, щоб вона була гідним та надійним членом Альянсу, зазначається в заяві Атлантичної ради.

На думку експертів, ця заява надсилає дуже поганий сигнал всім союзникам Болгарії в Альянсі та, одночасно, надсилає обнадійливе послання Кремлю, який є причиною нестабільності в Чорному морі, надаючи йому впевненості, що він може продовжувати свою агресивну гібридну війну проти НАТО, і зокрема проти Болгарії.

У цій ситуації бажання прем’єр-міністра Борисова про Чорне море як місце для «вітрильників, туризму та миру» неможливо здійснити. Агресор не заспокоюється, констатує Атлантична рада Болгарії.

«Вірна відповідь для нас — це більше НАТО в Чорному морі», — зазначають автори заяви, підкреслюючи, що Болгарія має виконувати вчасно і в повному обсязі всі свої зобов’язання щодо забезпечення присутності сил НАТО на південно-східному флангу. Це військово-морська база, повітряна база і сухопутна бригада НАТО в Болгарії. Посилення НАТО в Болгарії — гарантія нашої національної безпеки, констатує Атлантична рада.

Джерело: https://sprotyv.info/news/v-bolgarii-zrobili-rezonansnu-zayavu-shhodo-bazi-nato-v-chornomu-mori-podrobici
Схожі статті