В Харькове активисты сняли мемориальную доску генерал-майору КГБ. ВИДЕО
Суспільство 6 Листопада 10:38Марина Сейлор

В Харькове активисты сняли мемориальную доску генерал-майору КГБ. ВИДЕО

В Харькове представители «Национальных дружин» сняли недавно установленную мемориальную доску доска генерал-майору КГБ Юрию Шрамко.

Об этом сообщает UA:Харьков.

Мемориальную доску отнесли в городской совет. По словам Евгения Шкиркова, представителя организации, они против того, чтобы эта мемориальная доска была на улице в центре Харькова.

«Там ему место, наверное. Они пусть ищут место — возможно, у них там музей КГБ. В правилах декоммунизации в нашей стране написано, что не должны висеть постаменты или какие-то доски, тем более людей, которые были в силовых структурах таких, как КГБ».

Юрий Шрамко — почетный гражданин Харькова и области. Ранее он возглавлял управление Комитета государственной безопасности в Харьковской области. В конце августа в горсовете заявили о намерении установить мемориальную доску. Тогда же представитель Украинского института национальной памяти Мария Тахтаулова сообщила, что будет обращаться в мэрию с требованием не устанавливать доску, потому что она противоречит Закону «Об осуждении тоталитарных режимов».

По словам представителя мэрии Юрия Сидоренко, городской совет к мемориальной доске отношения не имеет. Устанавливали ее не на средства городского бюджета. Что дальше делать с памятным знаком — Сидренко не знает.

Меморіальну дошку генерал-майору Юрію Шрамку зняли з фасаду будинку

Меморіальну дошку генерал-майору Юрію Шрамку зняли з фасаду будинку. Зробили це представники «Національних дружин». Цю дошку встановили минулої п'ятниці на будинку 8, по вул. Свободи. Юрій Шрамко – почесний громадянин Харкова та області. Раніше він очолював управління Комітету державної безпеки УРСР на Харківщині.Встановити цю дошку у міськраді планували не раніше травня 2020 року. Після такого рішення топонімічної комісії, представниця Українського інституту національної пам'яті Марія Тахтаулова заявила, що воно суперечить закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів». Дошку, яку зняли з будинку, принесли під двері міської ради. За словами представника «Нацдружин» Євгенія Шкіркова, вони проти того, щоб постамент Шрамка був на центральній вулиці.Позицію міської ради щодо цієї ситуації кореспонденти Суспільного намагалися дізнатися у речника мерії Юрія Сидоренка. Слухавки він не бере. Заяв до правоохоронців про зняту дошку – не надходило. Про це сказала речниця поліції області Ольга Грабар.

Джерело: https://sprotyv.info/news/v-harkove-aktivisty-snyali-memorialnuju-dosku-general-majoru-kgb-video
Будь хто може писати і заробляти на OnPress.info
ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ
Абітурієнти з ОРДЛО зможуть поступати в українські ВНЗ без ЗНО, а діти учасників АТО так можуть?
Зеленський визнав легітимність бойовиків як сторони переговорів
Україна отримає партію гармат М198
Епоха бідності пройшла: «слуга народу» задекларував 22 млн як «подарунок від батьків»
Російським військовим закрили доступ до турецьких С-400
У ЗСУ на минулу добу коронавірусом COVID-19 інфіковані 49 осіб
У Лівії ліквідовано російського найманця (фото 18+)
Сивохо звинуватив українську армію в мародерстві на Донбасі
Білорусь вплутується в лівійську війну?
В окупованому Донецьку планують знести пам’ятник Шевченку і встановити на його місці статую Сталіна
Колишній офіцер ЗСУ, який шпигував на користь РФ, вийшов під заставу в 315 тисяч
А взагалі – де пандемія в Україні?
«Ким Чен Ына не стало примерно неделю назад»: В парламенте Южной Кореи рассказали о смерти лидера КНДР
«Подрывает основы мирового порядка»: в канун 9 мая три президента предъявили громкие обвинения России
У Могилів-Подільському діти розписали матюками Алею Слави