Світ 2 Червня 2020 21:35Mikel

В ході польоту стратегічних бомбардувальників В-1В в Європу відпрацьовувалося застосування ракет LRASM

Як повідомило 1 червня 2020 року Командування ВПС США в Європі і Африці (US Air Forces in Europe and Air Forces Africa), в ході викликав великий резонанс далекого польоту 29 травня двох стратегічних бомбардувальників Rockwell В-1В Lancer зі складу 28-го бомбардувального крила ВПС США з авіабази Еллсворт (Південна Дакота) з континентальної частини США в Європу, з проходом повітряного простору Польщі і України, а потім і Чорного моря, цими літаками відпрацьовувалося бойове застосування нових авіаційних протикорабельних ракет великої дальності Lockheed Martin AGM-158C LRASM (Long-Range Anti-Ship Missile).

У 2018 році Стратегічне командування ВПС США затвердив Еллсворт в якості першого місця розгортання бойових частин, оснащених ракетами AGМR-158C LRASM. Це рішення зробило Еллсворт і бомбардувальники B-1 першою базою і першим типом літака, який здійснив підготовку для застосування ракет LRASM.

Yагадаємо, що протикорабельна ракета LRASM була створена корпорацією Lockheed Martin спільно з агентством DARPA і ВМС і ВПС США в рамках програми Offensive Anti-surface Warfare (OASuW) Increment 1 і являє собою протикорабельних варіант високоточної оперативно-тактичної авіаційної крилатої ракети Lockheed Martin AGM-158B JASSM-ER (Joint Air-to-Surface Stand-off Missile Extended Range). Дальність LRASM в авіаційному варіанті офіційно не розкривається, але заявляється як відноситься до "діапазону 500 морських миль" (908 км).

Дозвукова малопомітна ракета LRASM має стартову масу близько 1100 кг і несе 1000-фунтову (454 кг) полубронебойную бойову частину. Розроблена ВАЕ Systems комбінована система наведення ракети включає инерциально-супутникову корекцію на маршовому ділянці і комбінацію інфрачервоної (типу IIR) і пасивної радіолокації систем самонаведення на кінцевій ділянці. Активне радіолокаційне самонаведення виключено для збільшення малозаметности ракети.

У листопаді 2019 року ВМС США Включили ракети LRASM в склад озброєння палубних винищувачів Boeing F/A-18E/ F Super Hornet (один літак F/A-18E/F здатний нести до чотирьох ракет AGM-158C LRASM).

В подальшому ВПС США планують ввести ракети LRASM до складу озброєння стратегічних бомбардувальників Boeing B-52H, а ВМС США - до складу озброєння базових патрульних літаків Boeing P-8A Poseidon.

Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ