В інтернеті з’явилися скановані документи УГА 1918-1919 рр.

Переглядів: 201
В інтернеті з’явилися скановані документи УГА 1918-1919 рр. Україна

В інтернеті, на сайті Е-архіву визвольного руху (avr.org.ua), були опубліковані 16 випусків «Вісника» військового міністерства Західноукраїнської народної республіки 1918-1919 рр.У цьому виданні міститься інформація про повноваження військової адміністрації Української галицької армії (УГА), про військову мобілізацію, матеріально-технічне забезпечення та інше.

«Український народ творить своє власне військо, яке має забезпечити політичну незалежність України», — пояснюється в першому номері «Вісника» за грудень 1918 року.

Крім того, «Вісник» містить інформацію про присвоєння військових звань, про керівні посади УГА, заробітну плату, штатний розпис. У його випусках присутні дані про чисельність піхоти, кінноти, артилерії, ветеринарної, санітарної служб ЗУНР.

Сторінка з "Вісника". Випуск 1 від 1.12.1918 р.

Сторінка з «Вісника». Випуск 1 від 1.12.1918 р.

Архівіст Центру досліджень визвольного руху Роман Тютенко зазначив, що дане періодичне видання військового міністерства ЗУНР має великий об’єм інформації стосовно функціонування УГА:

«Тут є розпорядження про мобілізацію і демобілізацію вояків Української галицької армії, про створення воєнних округів на території ЗУНР, накази військовим, окружним та повітовим комендантам та вказівки жандармерії ЗУНР»

Дані документи є джерелом для подальших досліджень перших спроб утворення незалежної України у 1918-1920-х рр. Крім того, «Вісник» несе у собі вагомий пласт інформації, який зацікавить всіх

не байдужих до української історії.

Комментировать

  Подписаться  
Уведомление о