В Лівії знищено російський комплекс РЕБ Красуха. ВІДЕО
Росія 19 Травня 2020 15:49Марина Сейлор

В Лівії знищено російський комплекс РЕБ Красуха. ВІДЕО

Урядові війська Лівії знищили російський комплекс радіолектронної боротьби «Красуха». Відео з його ліквідацією опублікував телеграм канал Clash Report, пише Український мілітарний портал.

Відповідно до відео, під час руху комплексу автошляхом, по ньому було нанесено точковий удар з безпілотного літального апарату турецького виробництва.

У коментарі йдеться, що комплекс «Красуха» було передано Об’єднаними Арабськими Еміратами, що здійснюють матеріально-технічну підтримку військ Хафтара.

Система «Красуха» перебуває на озброєння російської армії з 2014 року, вона може здійснювати придушення різноманітних цілей на відстані у сотні кілометрів. Її розробкою займався російський науково-дослідний інститут «Градиент» у Ростові-на-Дону, серійне виробництво налагоджено на Брянському електромеханічному заводі.

Розробка комплексу РЕБ «Красуха» стартувала у 1990-х роках та в 2009 році було завершено державні випробування, перші серійні системи почали надходити у війська в 2012 році.

Як повідомляла група ІС, ВВС визнаного ООН Уряду національної згоди Лівії завдали удару по авіабазі «Ватія», контрольованій незаконними збройними формуваннями на чолі з Халіфою Хафтаром, і знищили російський комплекс ППО «Панцирь».

Про можливість їх поставки на експорт заговорили у 2013 році, проте станом на сьогодні у відкритому доступі про можливі країни імпортери системи не повідомляються. Також ці комплекси в неодноразово вже фіксувались на території окупованого Росією Донбасу, про це писали як західне видання Bellingcat, так і їх перебування на непідконтрольній уряду України території Донбасу потрапляло у звіти СММ ОБСЄ.

Джерело: https://sprotyv.info/video/v-livii-znishheno-rosijskij-kompleks-reb-krasuha-video

Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ