В Україні посилюють штрафи за маски на підборіддях: «слуги» ухвалили новий закон
Суспільство 18 Грудня 2020 10:57Марина Сейлор

В Україні посилюють штрафи за маски на підборіддях: «слуги» ухвалили новий закон

В Україні зобов’язали підприємства стежити за тим, щоб їхні відвідувачі носили маски правильно (прикриваючи ніс і рот). За порушення цього правила доведеться заплатити штраф у розмірі від 3400 до 5100 грн.

Відповідний законопроєкт №3890 у другому читанні ухвалили 241 голосом, більшість із яких від “Слуги народу”. Документ розробив Кабінет міністрів і подав до парламенту прем’єрміністр Денис Шмигаль ще кілька місяців тому.

Так, згідно з документом, підприємства всіх форм власності (починаючи від торгових центрів і закінчуючи державними установами) повинні контролювати, щоб їхні відвідувачі не знімали маски вже в приміщенні.

Карати будуть тих, хто впустить у громадський транспорт, торгові центри й будь-які інші заклади відвідувачів, у яких маски надіті на підборіддя. Їм доведеться заплатити штраф у розмірі від 3400 до 5100 грн.

Зазначимо, до цього вже ухвалили схожі правила, але з покаранням для фізосіб, які неправильно носять маски в громадських закладах. Для фізосіб передбачили штрафи в розмірі від 170 до 255 грн. Також важливо відзначити, що без контролю за виконанням законодавства результатів від таких правил не буде.

Якщо маска надіта неправильно – це адміністративне порушення, за яке виписати протокол і накласти штраф може співробітник поліції або санітарно-епідеміологічної служби. Після початку карантину правоохоронці почали посилено охороняти порядок у метрополітені, співробітник правоохоронних органів є практично на кожній станції.

Кожен четвертий українець носить маску нерегулярно, йдеться в дослідженнях групи “Рейтинг”. Водночас левова частка одягає респіратори і маски на підборіддя, не прикриваючи ніс і рот. Ефекту від такого захисту немає, проте формально вимога “масочного режиму” виконується.

Штрафувати можуть навіть “за невжиття заходів”, тобто, якщо людина зайде в приміщення в масці, а потім зніме її, водночас ніхто не зробить їй зауваження, не попросить надіти маску або залишити приміщення, то і за таку бездіяльність підприємство можна оштрафувати.

“На жаль, ослаблення карантинних заходів суспільством сприймається як скасування карантину. Серед населення України виникла стійка тенденція нехтування рекомендаціями в частині носіння в громадських будівлях і спорудах, громадському транспорті засобів індивідуального захисту, зокрема і респіраторів або захисних масок”, – констатує міністр юстиції Денис Малюська.

Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що в Україні потрібно посилити покарання для тих, хто не носить маски в громадських місцях. Глава держави вважає, що штрафувати потрібно відразу на місці, без судів.

Джерело: https://matrix.co.ua/editor1/153478/

Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ