Суспільство, Україна 12 Квітня 2020 12:03Mikel

В Україні запропонували скоротити витрати на боротьбу з коронавірусом – депутат Ради

Комітет Верховної ради з питань бюджету затвердив проект змін до Державного бюджету на поточний рік, в якому зменшено на 2 млрд гривень (73,3 млн) раніше передбачуваний розмір фонду на боротьбу з коронавірусом. Про це в суботу повідомив депутат Ради від «Європейської солідарності» Олексій Гончаренко.

«Бюджетний комітет затвердив проект змін до Держбюджету на 2020 рік. У порівнянні з внесеним Кабміном проектом <...> зменшений фонд на боротьбу з COVID-19 на 2 млрд гривень, і тепер він пропонується в розмірі 64,9 млрд гривень (2,38 млрд доларів) », - написав Гончаренко у своєму телеграм-каналі .

Згідно з інформацією депутата, комітет Ради в проекті змін бюджету також затвердив відновлення дотацій аграріям, збільшив фінансування будівництва аеропорту Дніпра і ряду інших проектів. У новому документі на період карантину обмежуються зарплати чиновників, депутатів, суддів, керівників держпідприємств і членів їх наглядових рад.

Верховна рада на позачерговому засіданні 13 квітня розгляне внесення змін до бюджету країни на 2020 30 березня парламент відхилив початковий варіант секвестру держбюджету і відправив його на доопрацювання. Перший варіант документа передбачав скорочення дохідної частини на 11,2% і збільшення витрат на 6,7%. Рівень граничного державного боргу планувалося збільшити майже до 2,386 трлн гривень (88 млрд доларів), тоді як рядок про «граничному обсязі гарантованого державою боргу» на 318,4 млрд гривень (11,7 млрд доларів) було вилучено з документа.

Схожі статті