Політика 25 Жовтня 2018 8:30Марина Сейлор

В ЄС заборонили одноразовий пластиковий посуд

Європейський уряд затвердив заходи спрямовані зменшити забруднення морів та океанів пластиком. Введена заборона стосуватиметься 10 популярних виробів з пластмаси, якими користуються у Європі, повідомляє Deutsche Welle.

У травні Комісія ЄС запропонувала ввести обмеження на 10 найменувань пластикових виробів з одноразовим використанням, які забруднюють пляжі Європи та потрапляють в моря.

24 жовтня Європейський парламент ухвалив заборону одноразових пластикових виробів. До забороненої продукції потрапили пластикові соломки, ватні палички, одноразові пластикові тарілки та столові прилади.

Крім того, в ЄС вирішили:

Заборонити використання пластмасових кавових змішувачів та пластикових балончиків.

Скоротити використання пластикових харчових контейнерів та чашок для напоїв.

Допомогти виробникам покрити витрати на поводження з відходами та очищення, а також підвищити обізнаність щодо забруднюючих впливів сигарет з фільтрами, вологих серветок, повітряних кульок, пластикових пакетів та контейнерів.

Державам-членам використати схему відшкодування депозитів або будь-які інші заходи для збору 90% одноразових пластикових пляшок до 2025 року.

На прокладки, вологі серветки та повітряні кульки потрібно буде додати етикетки, які вказують на те, як слід їх утилізувати.

Держави-члени повинні підвищувати обізнаність людей про небезпеку використання одноразових пластикових виробів.

Зобов’язати виробники пластмасових виробів для риболовлі покривати витрати на збір сміття в портах.

Джерело: http://politolog.net/novosti-mira/v-yes-zaboronili-odnorazovij-plastikovij-posud/

Схожі статті