Політика, Україна 4 Березня 2018 5:00Mikel

Вбити менталітет не вдалось, або Чому Росія не може впоратися з українцями-“зрадофілами”

Вже багато років жителів окупованої частини Донбасу накачують інформацією про поганих українців, численні перемоги "республік".

Існування "русского мира" у Донецьку дало змогу росіянам робити з людською психікою будь-що – поєднання постійної небезпеки, кадри смерті та відчуття якщо не голоду, то його можливості призвело до того, що зустріти вулицями будь-якого міста посміхнену людину здається чимось неймовірним. Пропаганда зламала українців, які живуть на Донбасі. Однак вбити у них наш менталітет не змогла.

Не зважаючи на те, що мешканці "ДНР" існують за відсутності нормальних новин, а їхня уява про світ формується з блакитних екранів, новини по окупованих територіях розповсюджуються дуже швидко. І тільки-но на підвал залетів черговий "міністр", а його друзі почали волати про агентів СБУ на керівних посадах у "ДНР", по всій "республіці" одразу ж прокотилася хвиля "зради".

Все, як і на підконтрольній Києву території. Численні любителі теорії заколоту одразу ж "зрозуміли", що "заслані козачки" Захарченко та Тимофєєв, не дають розквітати "ДНР". І, можете не сумніватися, якби у дирі не карали за мітинги, одразу б зібрали тисячу-іншу людей, які б під крики "бариги" вимагали від "влади" втекти до Ростова.

Але роль умовного Саакашвілі у квазіутворенні відіграє зрадник Ходаковський, якого образили, викинувши зі схеми дерибану грошей із Росії. І вторять йому інші "чиновники", із якими розправляються наближені до Кремля колаборанти.

Минулого тижня у верхівці псевдоутворення знову зворушилися павуки у банці, яким потрібно лише відгризти собі побільше. І спостерігати за цим трешем досить цікаво будь-якому досліднику "русского мира". Хвиля масових арештів ще раз доводить, що соціальний ліфт, який швидко підняв догори алкашів, наркоманів та дрібних люмпенів-аферистів, падає дуже швидко. На цей раз під репресії потрапив "міністр" вугілля та енергетики Едуард Голенко – справжній кон'юнктурник без честі та совісті. За України він займав дуже високі за місцевими мірками посади. Був директором "Снежноеуглесбыта", комерційним директором ДП "Торезантрацит" та керівником містобудівної шахти Чистякового "Прогрес". Але у 2014-му примкнув до лав терористів, де завдяки постійним кадровим чисткам просувався кар'єрними сходинками.

Де закінчують "міністри" "республік", відомо всім – або на підвалі, або у могилі. Голенко не став вийнятком, а злив його той, кого на п'янках він називав другом – Сашко "Ташкент". "Чиновник", який трошки розбирався у видобутку вугілля та його реалізації, намагався залізти до тіньових схем, але став зайвою фігурою на дошці. Справа у тому, що ті шахти, які ще якось за інерцією щось видають на-гора, спочатку фактично безоплатно віддають "чорне золото" фірмі "Торгівельний дім "Вугілля Донбасу". Остання продає усе російському "Внешторгсервису" – конторі, яку створили окупанти для легалізації української продукції та корисних копалин. При цьому у карманах кураторів осідає величезна різниця між цінами. Голенко ж пропонував діяти із росіянами при своєму посередництві, за куди менші гроші. Саме через це йому й намалювали "статтю" про корупцію.

І все б це залишилось взагалі непомітним для звичайних мешканців окупованої території, якби не "кіпіш" у соцмережах. Неприкаяний ватний блогер, який по накурці вирішив, що є "представником МЗС" "ДНР" Костянтин Долгов звинуватив "Ташкента" у роботі на СБУ. Незабаром людям розкажуть про "не арештовуйте Тимофєєва, а то Порох нападе". І повірять, оскільки із менталітетом українським росіяни нічого подіяти не можуть. Перемоги ми не сприймаємо, а у "зраду" віримо.

Схожі статті