Політика 20 Лютого 2018 9:59Марина Сейлор

Вчені дослідили шкоду пластикового посуду на здоров’я. Бережіть себе, добраніч!

Науковці пояснили, як пластик і зокрема хімічна речовина бісфенол, який він містить, шкодить людині через контакт зі шкірою

Зокрема, бісфенол А (BPA) додають під час виробництва упаковок для їжі та напоїв, коробок для DVD-дисків, інформує “Українська правда. Життя” із посиланням на видання The Guardian.

Бісфенол А винайшли у 1891 році, у масове виробництво він потрапив у 1950-х роках, а тепер став однією з хімічних речовин, яку найчастіше виробляють у світі – 3,6 мільярда тонн щороку.

Шкода бісфенолу А полягає у тому, що його може абсорбувати шкіра людини під час контакту.

Найсерйознішими проблемами, спричиненими BPA, науковці вважають вплив на розвиток плоду у вагітних жінок та шкідливий ефект для малих дітей, у яких система детоксикації в організмі погано розвинена.

В цілому, тенденція така – чим молодша людина, тим вищий рівень бісфенолу А в її організмі.

У людському організмі BPA імітує дію естрогену, перешкоджаючи діяльності ендокринної системи, вражаючи залози, котрі виробляють гормони, відповідальні за метаболізм, а також сексуальну функцію та сон.

Водночас дослідження на лабораторних мишах показали, що високі дози BPA можуть викликати проблеми із печінкою, нирками.

Під час цього дослідження було залучено набагато більші дози хімічної речовини, ніж людина може отримати. Вчені переконують, що BPA може впливати на розвиток плоду в утробі матері, а також мати негативні наслідки у процесі формування імунної системи людини.

Науковці відзначають, що тривалий вплив бісфенолу А може позначатися й на чоловіках, негативно впливаючи на їхню статеву функцію та провокуючи появу хронічних захворювань.

Деякі з учених також наполягають на ймовірності появи інсулінозалежного діабету через вплив цієї хімічної речовини, а також раку грудей у жінок. З огляду на те, що у 10-15% випадків цього захворювання людина отримує його генетично, хімічні речовини можуть бути тими факторами, які провокують прояв його симптомів.

Найбільшою проблемою для науковців, які досліджують негативні наслідки бісфенолу А для здоров’я людини є те, що ця хімічна речовина проявила себе у багатьох захворюваннях.

"Очевидно, що проводити експерименти на людях – неетично, тож більшість досліджень відбувається із залученням тварин, а вчені потім припускають, що аналогічним може бути вплив і на організм людини", – пояснила науковець Університету Екстер Тамара Гелловей.

За її словами, проводилися також епідеміологічні дослідження, де намагалися проаналізувати концентрацію BPA в організмах людей з огляду на те, від яких хвороб вони страждають. "Але ми поки що не можемо встановити прямий причинно-наслідковий зв’язок, тож і заявити остаточно про шкоду ВРА не маємо права" , - додала Гелловей.

Джерело: https://oleg-leusenko.livejournal.com/8873709.html

Схожі статті