Політика 17 Лютого 2018 12:20Mikel

Верховна Рада вносить зміни до Статутів ЗСУ

Оскільки Україна прагне реформувати свій військовий сектор згідно зі стандартами НАТО до 2020 року, настав час і для введення нової командної ієрархії, у рамках якої велика роль у забезпеченні щоденних військових обовʼязків відводиться сержантам.

5 лютого Премʼєр-міністр України Володимир Гройсман ініціював великий пакет поправок до Статутів ЗСУ. Він передбачає створення низки сержантських посад для кожної бригади, батальйону, роти та взводу за зразком організації військових сил на Заході.

Згідно з пояснювальною запискою, новий посилений сержантський корпус українських бойових формувань допоможе забезпечити кращу підготовку та навчання військовослужбовців.

Законопроект Гройсмана № 7549, який наразі перебуває на розгляді комітетів Верховної Ради перед першим читанням, внесе численні зміни у сучасні армійські статути, які діють з березня 1999 року та базуються на старих радянських військових практиках.

Згідно з радянськими армійськими традиціями, такі обовʼязки, як командування, підтримка та управління бойовими підрозділами мають покладатися на офіцерів та їхніх численних замісників.

На противагу цьому система ієрархії на Заході передбачає існування потужного ядра професійних сержантів, чий першочерговий обовʼязок полягає у щоденній підтримці кожного солдата, забезпеченні дисципліни, порядку, морального духу, підготовці та підтримці військ.

Сержанти, як правило, висококваліфіковані та досвідчені військовослужбовці, а також командири-радники у прийнятті таких рішень, як, наприклад, надання рекомендації для проходження курсів підвищення кваліфікації або ж отриманні підвищення.

Незабаром систему західного зразка введуть у Збройних Силах України за допомогою модернізованих статутів.

Згідно із законопроектом, у кожній армійській бригаді призначатимуть старшого сержанта, який разом із командиром бригади буде високопоставленим офіцером.

“Головний старшина  ̶  це права рука командира бригади”, – повідомив Kyiv Post 9 лютого Олександр Косинський, головний старшина ЗСУ. “Він дає поради своєму головному командувачу та підтримує дієздатність особового складу всіх підрозділів задля виконання наказів командира. Він лідер для всіх сержантів у бригаді.”

Сержанти кожного батальйону, роти та взводу відповідатимуть за управлінські функції, кадрові питання, а також забезпечення дисципліни та дотримання стандартів військового дрес-коду у своїх підрозділах.

Згідно з однією зі статей законопроекту, всіх сержантів бригад обʼєднають в Сержантську Раду під керівництвом старшого сержанта підрозділу.

Нові армійські правила також передбачають призначення міністра оборони, що є цивільною особою, а також прийняття нового закону “Про національну безпеку України”, проект якого передбачає призначення міністра оборони країни та його замісників, що є цивільними особами, з 1 січня 2019 року.

Окрім наближення українських військових статутів до стандартів НАТО, закон, як не дивно, пропонує український націоналістичний девіз “Слава Україні! – Героям Слава!”, що служитиме новим стандартним вітанням для військовослужбовців.

“На вітання старшого офіцера “Слава Україні!” військовослужбовці відповідають “Героям Слава!”, ̶ йдеться в законі. Якщо старший офіцер прощається з військовими, вони відповідають “Героям Слава!”

Джерело: KyivPost (Iлля Пономаренко).

 

Схожі статті
 1. Злой Укроп :

  Пишут “сержант есть помощником и советчиком старшего офицера”
  Ну ну. Большая редкость, что бы мнение сержанта( пусть даже не ком.отделения , а ГСР(Б)) учитывалось серьёзно. В хорошем случае просто принимается во внимание, дабы не добить и без того не “суперский” МПС данного сержанта.
  Сержанту – сержантскую работу( согласно устава) научите, объясните и требуйте исключительно его должностные обязанности. Так как и к младшим офицерам.

 2. Злой Укроп :

  И это будет огромным шагом от совка.
  А не они поменяли приветствие( это тоже круто конечно, в нужном направлении) и розафишировали это( уже больше месяца).
  А “ТОВАРИЩЬ МАЙОР(например)” как был так и остался. Ужасно бесит.
  Сержант, который как разнорабочий берет грабли( произвольный пример) и идёт работать на ряду с матросом, потому что людей не хватает, что б территорию убрать. Ужасно бесит.
  Сержант( или даже матрос) сидит набирает документ в котором он изначально ничего не отсекал, а через год становится Болле опытным нежели офицер, который зарядил его этой работой. Потому что в свою очередь делает работу сержанта( людьми командовать пошёл) это вообще п₽&дец.
  И это только вершина айсберга.
  И это не хотят менять, потому что так привыкли, схема работает 100500 год. Бред.
  Боятся наши “Отаманы” изменений, ибо не хотят выглядеть не опытными перед личным составом. Бред.
  А то что половина некомпетентны в большинстве своих должностных обязанностях- да пофиг, что то же делают. Ужас