Відведення наших військ на Донбасі поки не буде
Війна, Події 7 Квітня 2020 13:00Mikel

Відведення наших військ на Донбасі поки не буде

Домовленості з розведення сторін конфлікту на трьох нових ділянках на Донбасі, як і раніше не досягнуті. Про це «Новинам Донбасу» повідомив заступник командувача операцією Об'єднаних сил Богдан Бондар, який також є представником України в підгрупі з питань безпеки Тристоронньої контактної групи.

Чергове засідання цієї підгрупи відбулося 6 квітня в режимі відеоконференції через ситуацію з коронавірусів в світі.

У відсутності прогресу Бондар звинуватив російську сторону на переговорах. «Є певні зрушення, але вони блокуються російською стороною для того, щоб зірвати виконання рішення попереднього саміту" нормандського формату "9 грудня і не допустити перспективу нової зустрічі лідерів" четвірки "», - сказав представник України.

За словами Бондаря, українська і російська сторони пропонують свої варіанти місць розведення. «Але під надуманими приводами російська сторона відмовляється врахувати позицію України. Ми говоримо, що готові врахувати позицію Росії, але поки що до компромісу прийти не вдалося », - заявив він.

Бондар підкреслив, що основною перешкодою до досягнення домовленостей є небажання Росії визнавати себе стороною конфлікту на сході України. Замість цього Москва намагається зобразити із себе модератора переговорів нарівні з ОБСЄ.

«Головний меседж російської сторони: є одна сторона Україна, а друга - представники окремих районів Донецької та Луганської області». Мовляв, ви самі домовтеся, а ми (РФ - прим.) Це підтримаємо », - розповів він.

Представник України в підгрупі сумнівається, що главам делегацій вдасться домовитися про розведення безпосередньо під час відеоконференції Тристоронньої контактної групи в середу. «Дуже складно домовитися безпосередньо керівникам, коли немає домовленості в підгрупі на рівні експертів», - пояснив Бондар.

Переговори про розведення військових сил і засобів на трьох нових ділянках ведуться в ТКГ з початку року.

Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ