Вимагаємо позбавити ліцензій телеканали (Інтер), які не додержуються мовних квот (підтримай петиції)
Політика 2 Жовтня 2018 17:36Марина Сейлор

Вимагаємо позбавити ліцензій телеканали (Інтер), які не додержуються мовних квот (підтримай петиції)

Шановні друзі! Звертаюсь до вас з проханням поширювати ці дві петиції якомога активніше у всіх соцмережах. Лише наша активна позиція змусить Верховну Раду доповнити Закон нормою, яка допоможе відповідним відомствам України позбавляти ліцензій московські рупори в Україні.

Українським законодавством передбачені мовні квоти на телебаченні, але деякі проросійські телеканали олігархів відмовляються дотримуватись українського Закону. По суті, сьогодні йде відвертий саботаж дерусифікації країни, зокрема, телеканал «Інтер» відмовляється переходити на державну мову. На жаль, наші законодавці не передбачили прогресивну шкалу покарання за невиконання норм законодавства. Крім штрафів, які для олігархів і Кремля – копійки, на сьогодні у наглядових органів нема інструменту позбавлення мовлення телеканалів-порушників.

Перша петиція «Доповнити законодавство України нормою позбавлення ліцензії телеканалів, які систематично не виконують норми стосовно квот державної мови в ефірі» зареєстрована на сайті Верховної Ради України 01 жовтня, 2018, проголосувати можна на посиланням: https://itd.rada.gov.ua/services/Petition/Index/4217
Як правильно проголосувати:
1. Зарегиться на сайті ВР. Кнопка реєстрація. Або залогиниться
2. Зайти в пошту за посиланням підтвердити реєстрацію.
3. Повернутись до петиції і підписати.
4. В пошті за посиланням підтвердити підписання.

Друга петиція «Телеканал «Інтер» відверто відмовився виконувати законодавство України стосовно квот на державну мову в ефірі. Влада зобов’язана позбавити рупор Москви телеефіру» №22/047146-еп зареєстрована в інтернет-представництві Президента України 01 жовтня, 2018, проголосувати можна на посиланням: https://petition.president.gov.ua/petition/47146

Текст петиції:

Кремлівський «Інтер» об’явив Україні війну. Влада зобов’язана позбавити рупор Москви ефіру (ліцензії)
Від недавно гібридний рупор країни-агресора телеканал «Інтер» (його власниками, крім біглих проросійських олігархів, є офшорні непрозорі фірми, пов’язані з Москвою) запустив ролик, в якому прямо говориться:
«Нас змушують виконувати норми законодавства і перекладати наші передачі на державну мову. Але ми не підкоримся і не відмовимся від своєї політики і надалі будемо транслювати російськомовні передачі і фільми попри всілякі тиски».

В травні 2017 року Верховною Радою був прийнятий Закон України «Про внесення змін до законів України щодо мови аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації» (про квоти на українську мову в телеефірі). Перед цим, Президент України висловлював позицію, що української мови на телебачення дуже замало і ті канали, які не наповнюють ефір українською мовою – є рупорами не цієї країни.

За невиконання квот телеканали можуть бути оштрафовані. Сума кожного окремого покарання становитиме 5% від загального ліцензійного збору цього каналу.

Але, як зрозуміло з позиції телеканалу «Інтер», ці штрафи для проросійського контенту не проблема. Штрафні санкції за «Інтер» можуть сплачувати антиукраїнські олігархи чи влада країни-агресора. Таким чином, спотворюється стратегічна ціль держави про захист державної мови, дерусифікації країни і боротьби з зовнішнім ворогом в інформаційному просторі. Українців таке становищу не влаштовує.

Тому, вимагаємо від законодавчої та виконавчої гілок влади терміново розробити та ввести в дію зміни в законодавство, які передбачають позбавлення ліцензії телеканалів, які систематично не виконують норми стосовно квот державної мови в ефірі.

Джерело: https://oleg-leusenko.livejournal.com/10287291.html
Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ
18:53
Війська РФ намагаються атакувати на Харківщині та Донеччині, біля Авдіївки, Мар’янки та Пісків тривають жорсткі бої – Генштаб
18:33
ОПУ замовляє соцопитування про Єрмака та Арестовича
18:30
Україні поки не вистачає зброї для контрнаступу на Херсонщині, – Washington Post
18:23
Зеленський користується радянськими практиками для незаконного позбавлення громадянства,- ХПГ
18:14
У російських загарбників на Луганському напрямку масово горить та ламається техніка, – Гайдай
18:12
Ситуація на Запорізькій АЕС, через обстріли рашистів, близька до Фукусіми, – інженер станції
18:07
Керівний склад окупантів переміщається на лівий берег Дніпра – голова Миколаївської ОВА
18:04
Окупанти ракетним ударом пошкодили теплотрасу у Харкові, вже підготовлену до опалювального сезону
18:00
Мер окупованого Енергодара закликав мешканців міста обмежити перебування на вулицях