Вирізали все місто: українців жахнули правдою про “миротворців” на Донбасі
Політика 6 Серпня 2018 19:55Марина Сейлор

Вирізали все місто: українців жахнули правдою про “миротворців” на Донбасі

У соцмережі Facebook стрімко набирає популярності пост, у якому наміри Росії ввести миротворців на Донбас прирівнюють до Батуринської трагедії.

Користувач соцмережі Юрій Олегович порівняв сьогодення із трагічними подіями 310-річної давнини, коли в Україні відбулися масові страти. Пост викликав небувалий резонанс серед українців і набрав понад 5000 лайків і тисячі коментарів за п'ять днів.

"Коли я чую, що "Україні потрібен мир", згадуються мені страшні часи Батуринської трагедії, 310-ту річницю якої згадуємо в цьому році. Був там такий полковник Ніс, що так хотів миру, аж вказав Меншикову на підземний хід. Пам'ятаєте, який час настав? - вирізали ціле місто, 16 тисяч - дітей, жінок, людей похилого віку і воїнів. По всій Україні пронісся страшний вихор страт. А тих, кому "пощастило" - висилали в Сибір, на Соловки та в Архангельськ ", - написав автор.

Йдеться про події, які відбувалися у 1708 році, за часів гетьманування Івана Мазепи, коли московські війська на чолі з князем Меншиковим вирушили взяти столицю, місто Батурин. Тоді у лавах захисників міста виявився зрадник - підполковник Іван Ніс, який здав Батурин, бо нібито хотів миру. Після цього почалися трагічні розправи, які історики називають Батуринською різаниною.

Також Юрій Олегович нагадав про те, що відбувалося після взяття українського міста: "А потім, в оточеному драгунами Глухові провели страшну виставу на три дії - колесували очільників козацької держави, проголосили анафему Мазепі і - здогадались? - саме так! - провели ВИБОРИ! Гетьманську булаву, за режисурою царя, вручили полохливому 62-річному Іванові Скоропадському, і той склав присягу на вірність Петрові".

Нагадаємо, у четвер, 26 липня, в Берліні завершилася зустріч Нормандської четвірки на рівні політдиректорів МЗС країн-учасниць. Так, під час брифінгу обговорювалося введення на Донбас миротворчої місії ООН.

Як повідомляв раніше Знай.ua, 26 липня в Берліні відбулась зустріч в "нормандському форматі" на рівні політичних директорів міністерств закордонних справ, які обговорили питання можливого розміщення місії ООН на Донбасі.

Про це заявив за підсумками переговорів у Мінську спеціальний представник діючого голови ОБСЄ в Україні та в Тристоронній контактній групі посол Мартін Сайдік.

Також Знай.ua писав про те, що Курт Волкер - спеціальний представник Держдепу США у справах України, у своєму інтерв’ю Голосу Америки зазначив про те, що США, Німеччина та Франція, на відміну від Росії, підтримують ідею масштабної миротворчої місії ООН на Донбасі.

Джерело: https://znaj.ua
Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ