Світ 14 Вересня 2019 1:01Марина Сейлор

Виспуп заступника помічника Держсекретаря США Джорджа Кента

Виспуп заступника помічника Держсекретаря США Джорджа Кента під час прес-конференції «Розширення українського телевізійного мовлення на непідконтрольних уряду територіях і в районах, що межують з ними»
13 вересня 219 р.

Підтримка Сполученими Штатами суверенітету та територіальної цілісності України залишається непорушною. Надання підтримки Україні є і буде важливим національним інтересом Сполучених Штатів Америка. Ця підтримка продовжується сьогодні.

Ми знаємо, що реінтеграція Донецька, Луганська та Криму є значним викликом для України і зараз, і в майбутньому.

Протягом останніх п’яти років Україна протистоїть російській агресії, як ми всі знаємо.
Ця агресія проявляється у багатьох речах – окупація територій у Криму і на Донбасі, війна, яка забрала тринадцять тисяч життів, кібератаки, вибухи, доступ до енергоресурсів та інформаційні війни, як я вже казав.

Сполучені Штати з гордістю підтримують Україну, яка здатна чинити опір агресії, досягати економічних успіхів та будувати ефективні інституції, що задовольняють потреби українського народу. Починаючи з дві тисячі чотирнадцятого року, США надали Україні допомогу в розмірі понад три мільярди доларів, які були направлені також у сектори безпеки, економіки та енергетики, державного управління та інформації.

І те, чому ми з вами зібрались тут сьогодні, теж стосується цієї підтримки – а саме це найбільший проект, як Еміне [Джапарова] сказала, щодо розширення медіа-простору України на сході та півдні України.

Протягом п’яти років мільйони українців проживають на територіях, контрольованих Росією та її́ поплічниками. Окрім того, навіть більше людей були відрізані від інформаційного простору України.

Не дивно, що однією з перших цілей, які Росія планувала підірвати на Донбасі у дві тисячі чотирнадцятому році, була головна українська телевежа на Карачуні. Недостовірна інформація, яку поширює Росія, й надалі націлена підривати Україну як успішну, незалежну державу та утримувати її́ в межах так званого “русского мира”.

Виклик зрозумілий. Навіть українці, які живуть на підконтрольній владі України території поблизу лінії розмежування та адміністративної лінії з Кримом, мають більший доступ до російських медіа, що транслюють більше пропаганди, ніж новин та інформації, ніж до українського телебачення, яке пропонує різноманітні погляди на те, що відбувається в країні та світі.

Минулого року Україна оновила свою стратегію інформаційної реінтеграції для Донбасу та Криму, щоб поширити українське мовлення у регіонах, де це найбільш потрібно.

США давно підтримують свободу медіа в Україні та доступ до різноманітних, об’єктивних новин та інформації.

Ми підтримали нещодавні зусилля наших українських партнерів та надали високоякісне обладнання для мовлення, яке забезпечить якісний український контент для понад чотирьох мільйонів жителів України на півдні та сході. Включно з двома мільйонами людей, які наразі не мають доступу до українського мовлення.

Це обладнання забезпечить доступ до різноманітних суспільних та комерційних станцій, як це відбувається і в інших містах Украї́ни.

Ця інвестиція, яку ми сьогодні робимо разом, допоможе забезпечити більш сильну та об’єднану Україну в майбутньому.

Сполучені Штати надалі залишатимуться солідарними з Україною, підтримуватимуть зусилля в протистоянні російському згубному впливу та у будівництві більш демократичної, процвітаючої та безпечної України. Дякую.

Джерело: https://peaceinukraine.livejournal.com/4532025.html
Схожі статті