Україна 1 Квітня 2016 19:12Тетяна Гончар

Власність російського бізнесу в Україні

У російських підприємств досі залишаються великі активи в Україні. Стало відомо, у яких бізнес-сферах і понині успішно діють російські компанії, та які українські компанії перебувають у власності російських бізнесменів.

Новину передає  ONPRESS.INFO.

672969_1421314

Торгівля і сфера послуг.
Російські компанії володіють відомими українському споживачу торговими марками Carlo Pazolini, O’stin, Greenfield, Tess, Jardin, Vitek, Scarlett. І це далеко не весь перелік товарів російських виробників, які є на українських магазинних полицях.

Мобільні оператори.
VimpelCom, підконтрольна структурі Михайла Фрідмана і його партнерів LetterOne, володіє найбільшим українським мобільним оператором «Київстар». Другий найбільший оператор – «МТС Україна» належить групі МТС.

Банки.
У банківській сфері України працюють «Сбербанк Украина» російського державного «Сбербанка», а також - дочірній банк «Внешэкономбанка» - «Промінвестбанк».

Нафтовий бізнес.
Державна «Роснефть» володіє Лисичанським НПЗ в Луганській області, а також 141 АЗС. Компанії ЛУКОЙЛ досі належить українська нафтохімічна компанія «Карпатнафтохім». Російська інвесткомпанія A1 володіє 24% нафтогазової Regal Petroleum, а московська Proxima Capital Group - 20% нафтогазової JKX Oil & Gas.

Виробництво.
UC Rusal Олега Дерипаски володіє в Україні Миколаївським глиноземним заводом. У «Мечела» Ігоря Зюзіна є частково законсервований Донецький електрометалургійний комбінат. А у Evraz Романа Абрамовича та Олександра Абрамова - Донецький металургійний завод імені Петровського, «Баглійкокс» і «Суха балка».

Мережі.
Чимало відомих українцям мереж ресторанів, магазинів також є власністю російського бізнесу: це мережа магазинів для спорту «Спортмастер», ресторани «Якитория», «Евразия», «Il Patio», «Планета Суши», «Желтое море», а ще — косметична фірма Faberlic та мережа книгарень «Читай-город». Російськими є також тур фірми «Наталі Турс Україна» та «News Travel».

Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ