Як отримати 1000 грн за вакцинацію?
Економіка 14 Грудня 2021 19:43Марина Сейлор

Як отримати 1000 грн за вакцинацію?

Із 19 грудня в Україні почнуть видавати 1000 грн тим, хто вакцинувався від коронавірусу. Кабмін затвердив план видачі 1000 гривень вакцинованим громадянам за програмою «єПідтримка». Як повідомляє Міністерство цифрової трансформації в своїй інструкції, запит на виплату потрібно буде робити через додаток «Дія».

Найбільш зручний спосіб отримати 1000 грн:

Встановити додаток Monobank та дотримуючись простих інструкцій створити віртуальну картку в пару кліків

Завантаж додаток та отримай 50 грн кешбеку на рахунок

Коли розпочинається програма?

Перший етап "Підтримки" доступний з 19 грудня через додаток "Дія". Період кампанії становить один рік (з 19.12.2021 до 18.12.2022).

Хто має право на одержання 1000 гривень?

Усі повнолітні українці, які зробили два щеплення від коронавірусу та мають відповідні довідки у додатку "Дія", мають право на отримання 1 000 гривень від держави.

Як отримати 1000 гривень за вакцинацію?

Заявку на отримання цих грошей можна подати через додаток "Дія". Користувачі, які бажають подати заяву на виплату, можуть зробити це такими способами

- Завантажити програму "Дія" (iOS/Android) та подати заявку на отримання сертифіката про вакцинацію.

- При зверненні до нас ви можете вибрати, для яких банків ви хочете випустити віртуальні картки (картки, які можна використовувати лише як додаток до мобільного банкінгу). За даними Міністерства економіки, зараз у програмі беруть участь шість банків - Приватбанк, Укргазбанк, Ощадбанк, Альфа-Банк, Монобанк і А-Банк. Інші фінансові установи будуть доступні згодом.

Оскільки ми розподіляємо бюджетні кошти серед мільйонів клієнтів, гроші не буде зараховано на віртуальну картку миттєво. За даними Міністерства інформації, від подання заяви до отримання триває один-два дні.

Куди будуть витрачені гроші?

Крім того, отримати доступ до послуги можна буде протягом чотирьох місяців після її отримання. Якщо його не буде відкликано протягом цього терміну, його буде повернено державі. В цілому ці гроші можуть бути використані на наступне

- Кінотеатри, театри, музеї, виставкові зали тощо.
- Купити книги.
- Внутрішні квитки на потяги та автобуси.
- Абонементи у тренажерні зали та фітнес-клуби.

Споживачам не потрібно перевіряти, чи включена та чи інша компанія до програми. Усі установи, які працюють у цих галузях та мають можливість приймати карткові платежі, отримають підтримку у здійсненні платежів. Проте всі інші види використання грошей (ресторани, купівля товарів) та перекази на інші картки (а також запити на зняття цих грошей як кредитну картку) будуть заблоковані.

Ці гроші можна витратити у музеях, театрах, кінотеатрах, книгарнях та на внутрішньому транспорті. Якщо ви хочете купити світильник у магазині, оплата не буде прийнята, оскільки ця торгова точка має код MSS 'Apparel'. Це стосується і книг у супермаркетах. Однак якщо ви купуєте квиток у кіно або на розтяжку, платіж буде прийнятий, тому що в цій торговій точці встановлено відповідний MMC, який підпадає під програму "Онлайн підтримка", - Анастасія Бондар, заступник міністра інформаційних технологій з питань цифрового розвитку, цифрової трансформації та оцифровки. Заступник Міністра сказав.

Як компанії можуть взяти участь у програмі?

Подати заявку на участь у програмі можуть компанії та юридичні особи з будь-якою формою власності, що є резидентами України, а також фізичні особи-підприємці, які надають послуги у зазначених областях.

Для того, щоб компанія могла брати участь у цій послузі, у неї повинен бути платіжний термінал або онлайн-точка продажу та необхідний MCC-код (цей код визначається типом таксі, кінотеатру тощо) і надається компанією продавцю, який першим ініціює послугу отримання картки як засіб оплати) потрібно.

Повний список кодів MCC, що підтримуються програмою "єПідтримка", наведено нижче.

5942 (книги, журналісти, підручники).
7832 (кіно).
7922 (Театральні продюсери (за винятком фільмів), квиткові агенти).
7929 (музичні групи, оркестри та інші розважальні послуги).
7991 (виставки, ботанічні сади, музеї).
4112 (Пасажирський та зальний транспорт

Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ