Каталог М134 2 Квітня 2020 11:00Марина Сейлор

Як перемогти наркотичну залежність?

У Києві, величезному мегаполісі, проблема наркотичної залежності стоїть надзвичайно гостро, особливо серед підлітків і молоді. Пройти ефективне лікування наркоманії та реабілітацію, що дозволяє назавжди покінчити з наркотиками й повернутися до тверезого життя, пропонує центр «Реванш».

Як розпізнати наркоманію?

Ефективність лікування наркозалежності багато в чому обумовлена стадією патологічного процесу. Чим раніше буде розпочато терапію, тим менше часу займе реабілітація, і тим вище шанси на успіх. Тому важливо знати перші ознаки розвитку наркоманії, щоб надати своєчасну допомогу близькій людині, що потрапила в біду.

На те, що людина є наркоманом, вказують такі прояви:

 • різке зниження ваги;
 • замкнутість;
 • зміна кола спілкування і способу життя;
 • втрата інтересу до сім'ї, роботі, колишніх захоплень;
 • психоемоційна нестабільність, різкі перепади настрою;
 • депресивні стани;
 • безпричинне занепокоєння, тривожність, дратівливість;
 • зміна харчової поведінки;
 • розширені або ж, навпаки, звужені зіниці;
 • порушення сну (безсоння ночами і сонливість у денний час);
 • постійні фінансові проблеми, зникнення з будинку цінних речей і великих грошових сум;
 • блідість шкірних покривів.

При подібній клінічній картині необхідно якомога швидше звертатися за допомогою до професіоналів, оскільки наркоманія прогресує швидко й тягне за собою небезпечні, часом, незворотні наслідки.

Як допомогти наркозалежному пацієнту?

Більшість людей, які страждають наркотичною залежністю, знаходяться в стадії заперечення і відмовляються від допомоги. Якщо доводи і переконання близьких не діють, варто звернутися до кваліфікованих фахівців, які за допомогою методу інтервенції дозволяють людині поглянути на ситуацію з сторони, усвідомити масштабність проблеми і прийняти рішення, що стосується подальшої комплексної реабілітації.

Формування правильних мотивацій - перший крок до перемоги над наркотичною залежністю. Далі пацієнтові надається необхідна медична допомога, проводиться процедура детоксикації, що дозволяє стабілізувати фізичний стан і позбутися від знайомої кожному наркоману болісної ломки.

Наступний та основний етап - психологічна реабілітація, спрямована на усунення причин, що спровокували розвиток захворювання, й усвідомлена відмова людини від вживання хімічних допінгів. Основу курсу становить відома програма «12 кроків», доповнена елементами арт-терапії, сімейного системного психоаналізу, Гештальт-терапії, працетерапії, індивідуальними бесідами з психологами і психотерапевтами.

Важливе значення для відновлення пацієнта має правильне харчування, режим, фізичні навантаження, перебування у здоровому терапевтичному співтоваристві. Фахівці реабілітаційного центру «Реванш» https://lechenie-narkomaniya.kiev.ua в Києві твердо переконані: наркоманія - це не вирок! Лікування проводиться анонімно та на всіх стадіях розвитку патологічної залежності.

Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ