Прес-релізи 13 Липня 2021 8:44Марина Сейлор

Як вибрати насіння ріпаку

Посівний матеріал ріпаку в останні роки набуває популярності серед фермерів України. Крім традиційного ріпаку, на сучасному ринку з'явилися гібриди стійкі до імідазолінонів і гліфосату. Застосування таких технологій полегшує життя фермеру, скорочує кількість обробок і значно розширює спектр охоплення бур'янів. Купити насіння ріпаку можна на сайті https://lnzweb.com/rape з доставкою додому. Вартість їх є різною.

У наш час в Україні є широкий вибір насіння гібридного ріпаку від вітчизняних і зарубіжних селекційних насіннєвих фірм мають високі показники врожайності, стійкі до основних хвороб ріпаку та стресових факторів.

Перед покупкою насіння на сайті lnzweb.com слід визначитися, за якою технологією ви будете вирощувати рапс і коли саме плануєте сіяти.

Насіння ріпаку в нашій країні можуть бути двох типів: озимі та ярі. В основному, використовують озимі, оскільки у нього вище показники врожайності і цінності насіння. Вітчизняні аграрії можуть пишатись своїми врожаями, оскільки наша країна входить в топ виробників цієї олійної культури в усьому світі.

Висів: норма і способи

Висів культури починається за 95-100 днів до настання перших заморозків. Не випадково обраний саме такий термін. Вкрай важливо, щоб ріпак до настання холодів знаходився в строго певній фазі зростання.

Від цього буде залежати врожайність.

Оптимальні умови такі:

  1. коренева шийка - не більше 1 см;

  2. 5-7 справжніх листів;

  3. центральний пагін тільки рушив у ріст;
  4. загальна довжина центрального пагона не перевищує 2 см.

Якщо забаритися і висадити ріпак пізніше визначених термінів, рослина не встигне накопичити багато мінералів для зимівлі.

Перспективи вирощування ріпаку

Ріпак - цінна маснична культура, яка активно застосовується в різних сферах господарювання:

  • в харчовій промисловості - для виготовлення масла канола (використовується в кулінарії і виготовленні маргаринів);

  • в тваринництві, як високопоживна кормова культура з високим вмістом жирів, мінеральних солей і білка.

Якого виробника насіння ріпаку вибрати?

Зараз на нашому ринку є велика кількість насінних пропозицій від українських та іноземних виробників. Вибрати кращого з них - не просте завдання. Кожен аграрій в курсі, щоб купити результативний гібрид, варто упевнитися в тому, як він покаже себе в поле саме у відповідній природно-кліматичній зоні.

Пам'ятайте, що якість насіння багато в чому визначає підсумковий урожай. Але не варто забувати про непрямі фактори: грунт, погода, агротехнічні заходи. Все це в комплексі гарантує успішне вирощування культури і окупність капіталовкладень.

Схожі статті