Культура, Політика 19 Грудня 2018 6:50Марина Сейлор

Як загадати бажання в день святого Миколая і що не можна робити в цей день

19 грудня в Україні святкують світле церковне свято День святого Миколая Чудотворця. У цей час прийнято дарувати подарунки дітям, а також загадувати бажання. Про те, як саме загадати бажання і що для цього буде потрібно, ми розповімо в нашому матеріалі, пишуть "Подробности".

Як правильно загадати бажання в День святого Миколая

Для того, щоб бажання обов'язково виповнилося, проводять спеціальний обряд. Для нього беруть ікону святого Миколая Чудотворця, 40 свічок і широку тарілку з піском або сіллю. Запалені свічки ставлять в тарілку. Потім вимовляють особливу молитву Миколі Чудотворцю на виконання бажань:

"Чудотворець Миколай, допоможи мені в бажаннях моїх тлінних. Не гнівайся на прохання зухвале, але і не покинь мене в справах суєтних. Що на благо тих, хто забажав, виконай своєю милістю. Коли лихі хочу, відверни напасті. Нехай всі бажання праведні здійсняться, а життя моє щастям наповниться. Хай буде воля твоя. Амінь".

Також читають молитву "Отче наш", а потім "Миколай, Угодник Божий, помічник Божий, ти і в полі, ти і в будинку, і в шляху, і в дорозі, на небесах і на Землі: заступись і збережи від усякого зла. Амінь". Після завершення обряду потрібно обов'язково три рази перехреститися.

Також можна, помолившись і покаявшись, написати лист з особливим побажанням до Святого Миколая. Лист спалюється в полум'ї свічок, які повинні догоріти. Попіл від листи потрібно розвіяти на вітрі, а залишки від свічок на рік залишити за іконою святого Миколая.

Що не можна робити в День святого Миколая

У цей день заборонено будь-який фізичний труд і важкі роботи по дому.
У свято не можна їсти м'ясо, яйця та інші продукти тваринного походження, але є маса пісних рецептів, які можна приготувати до святкового столу.

У церковні свята і День святого Миколая не виняток, не прийнято давати гроші в борг, інакше можна віддати всю удачу і благополуччя.
Але варто обов'язково сходити до церкви на службу і помолитися про здоров'я своїх близьких, а особливо дітей.

Щоб Микола Чудотворець оберігав малюка від усяких бід і знегод, потрібно покласти дитині під подушку подарунок від Миколая. Але подарунки можна дарувати не тільки дітям, а й усім близьким, яким ви бажаєте здоров'я і благополуччя.

Джерело: http://asn.in.ua/ua/news/publishing/188423-kak-zagadat-zhelanie-v-den-svjatogo-nikolaja-i-cht.html
Схожі статті