Каталог М121 9 Серпня 2019 8:17slovotkach

Як заощадити гроші і жити в теплі одночасно

Економія грошей завдяки лічильникуЛегкий спосіб відрегулювати оптимальну температуру

Одне з найбільш актуальних питань сучасності - економність та зручність використання теплоенергетичних ресурсів. Особливо актуальним є це питання для мешканців багатоквартирних будинків, і лічильники використовуються саме для вирішення даної проблеми.
Багатоповерхівки, як правило, оснащені централізованим опаленням. Використання такого ресурсу створює деякі незручності для користувачів, оскільки регулювати температуру в приміщенні за відсутності кондиціонера практично неможливо. Крім того, кількість використаного тепла розподіляється між усіма мешканцями будинку. Нормативи, що при цьому використовуються, в свою чергу, можуть значно перевищити реальні потреби приміщення, особливо в більш теплі сезони (навесні чи восени).

Які переваги встановлення лічильників тепла для мешканців багатоповерхівок?

  1. На обрахунок оплати послуг впливає лише показник лічильника, що може бути значно меншим від встановлених нормативів. За наявності терморегуляторів на батареях потреба в теплопостачанні може бути адаптована до вимог мешканців в залежності від температури навколишнього середовища. Це дає можливість отримувати найбільш точні дані щодо використання теплових ресурсів - навіщо платити більше?
  2. Стара опалювальна мережа доволі часто є причиною незадовільного мікроклімату приміщення. Як наслідок - використання мешканцями електричного опалення та додаткового утеплення. Якщо до цього додати ще й завищені показники підрахунку отриманих послуг згідно фіксованих нормативів, користувач ризикує залишитись без тепла та з порожнім гаманцем. Використання теплообчислювальної техніки дозволить значно вплинути на ці цифри.
  3. Сучасні технології дозволяють монтувати лічильники, не врізаючись в труби. Це мінімізує незручності для власників помешкання.
  4. Після встановлення лічильників можна бути певними, що додаткові кошти на супутні витрати та втрати тепла при транспортуванні в мережі до платіжки не потраплять.

Як має відбуватися процес встановлення теплообчислювальної апаратури?

Відповідно до Закону України “Про комерційний облік теплоенергії та водопостачання”, показники опалення мають розраховуватись для всього будинку та поквартирно.
Для того, щоб мешканець будинку мав змогу встановити теплові лічильники у квартирі, першочергово необхідно залучення експерта з метою оцінки системи опалення будинку. Якщо окремого відгалуження опалювальної системи для квартири немає, дозволяється додатково використовувати розподільні пристрої. Це призводить до додаткових витрат, однак така система необхідна для будинків з вертикальною схемою опалення.
Встановлення теплообчислювального обладнання можливе лише тоді, коли вона не має впливу на режим опалення у решті квартир.
Без експертної оцінки та спеціалізованих робіт неможливо якісно встановити таке обладнання самостійно. Це призведе до аварійності системи, можливі пориви та підтоплення. В кінцевому випадку неякісні та несертифіковані роботи у тепломережі можуть вплинути не лише на косметичний ремонт у помешканнях, а й мати негативний вплив на електрику та саму конструкцію будівлі. Як наслідок - небезпечні для життя умови.

Особливості процесу монтажу лічильників на батареї

Лічильники тепла можуть бути:

  • єдиної конструкції: обчислювач, вимірювач кількості води та температурний датчик;
  • модульний - всі частини функціонують окремо.

Монтаж будь-якого з них потребує відповідності тепломережі. Встановлення лічильників на тепло є суттєвим мотивуючим фактором для економії ресурсів. У цьому також допомагають додаткові методи теплозбереження: заміна старих вікон, радіаторів, утеплення фасадів. Всі ці методи є ефективними, тому заохочуються та підтримуються державою. Теплоенергоефективність помешкання - шлях до економії для споживача.

Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ