Прес-релізи 23 Травня 2023 9:54Марина Сейлор

Як зміни процентних ставок вплинули на позичальників у 2023 році

Процентні ставки є ключовим елементом у сфері кредитування. Зміни в ставках можуть мати значний вплив на позичальників та їхню спроможність виплачувати позики. 

Розгляньмо, як зміни процентних ставок впливають на позичальників і як можна пом'якшити цей вплив.

На що впливають відсотки: як залишити кредитування доступним

Перш за все, зміна процентних ставок безпосередньо впливає на вартість самого кредиту. При зростанні відсотків позичальники стикаються з високими витратами, що відбивається на фінансовій стійкості та здатності погашати зобов'язання вчасно. 

Головною проблемою є доступність. Хоча кредити онлайн відрізняються більш лояльними умовами на відміну від банківських позик, для позичальників з низьким рівнем платоспроможності високі ставки можуть бути непосильними.

Проте існують кілька способів пом'якшити вплив від зміни процентних ставок:

  1. Перегляньте існуючі кредитні угоди. Якщо ринкові ставки знижуються, можна розглянути можливість рефінансування кредиту під кращі умови.
  2. Продивляйтеся ринкові умови. Будьте уважними до інформації від фінансових установ та НБУ. Слідкуйте за оновленнями на сайті https://finance.ua/credits/online-f
  3. Обирайте фіксовані ставки. Таким чином ваші виплати залишатимуться стабільними протягом усього терміну. Це дозволить вам більш точно спланувати свої фінанси та уникнути несподіваних зростань платежів.
  4. Розгляньте альтернативні джерела кредитування. МФО можуть пропонувати конкурентніші умови.
  5. Покращуйте свою кредитну історію. Чим краща ваша кредитна історія, тим більші шанси на отримання вигідних процентних ставок. Регулярні та своєчасні платежі за кредитами сприятимуть поліпшенню вашої кредитної історії і забезпечать вам більш сприятливі умови в майбутньому.

Крім того, мікрокредитні організації дають можливість взяти кредит різним категоріям клієнтів, таким як молоді сім'ї, підприємці, студенти чи пенсіонери. Ви можете отримати невелику позику з 18 років підготувавши всього два документи: ІПН та паспорт. 

Уважно читайте умови договору перед підписанням та робіть обґрунтований вибір, оцінюючи свою платоспроможність та ризики, пов'язані зі змінами відсоткових ставок.

Схожі статті