
«Якщо вірять у Москву, то янгола-охоронця їм»: інтерв’ю з екс-митрополитом МП
«Якщо вірять у Москву, то янгола-охоронця їм»: інтерв’ю з екс-митрополитом МП
20.12.2018 17:58
Митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр Драбинко повідомив про перехід до Єдиної Православної церкви України під час служби у Спасо-Преображенському храмі. Парафіяни зустріли його слова оплесками, хоча частина священиків не підтримала митрополита.
Що зараз відбувається у храмах України — Олександр Драбинко розповів в інтерв’ю виданню OBOZREVATEL
— Владико Олександре, ви на службі сказали, що переходите в Єдину Православну церкву України. Що зараз відбувається у храмі, чи є священики, прихожани, які пішли через ваше рішення?
— Я був на Соборі, який є засновником ПЦУ. Про це я сказав і на службі у храмі, ми вже під час служби згадували нового предстоятеля церкви. До отримання Томосу кілька священиків пішли у відпустку.
Що стосується прихожан, поки я не можу відповісти на це питання, оскільки з прихожанами більше спілкуються священики, а я приїздив і проводив богослужіння, бо я настоятель собору. Які і у кого думки щодо цього — я не знаю, в душу не зазирнеш. Але всі парафіяни завжди знали мою позицію і мою точку зору. Це не було секретом, як і те, що я був учасником Собору. І моє рішення, що ми будемо належати до Єдиної помісної канонічної автокефальної церкви України, не є секретом. Про це говорили найпалкіші русофіли, починаючи з 2000-х років.
— А як ви гадаєте, як люди відреагують: чи залишаться вони у храмі, чи підуть до московської церкви?
— Якщо вони йдуть у «русскій мір», то вони підуть з храму. Якщо вони йдуть молитися Богу, мають церковне бачення, тоді вони залишаться. Тут уже залежить від них самих. Все залежить від того, хто у що вірить.
Якщо вірять у Бога і приходять у храм, щоб мати євхаристійне спілкування, рятуватися і жити за Євангелієм, за заповідями, що завжди у нас і проповідуються, то тоді вони залишаться.
— Хтось заважає вам зараз з боку Московського патріархату, може, ведуться якісь розмови, дзвонять, може, є погрози?
— Немає розмов, дзвінків і погроз немає. Є просто фабрика ботів, яка активно працює на те, щоб під кожною новиною, яку я публікую на своїй сторінці у Facebook, наливати бруду, якщо не гірше.
Навіщо залякувати священиків заборонами, навіщо погрожувати єпископам — мовляв, якщо ви підете туди, то вас заборонять, відлучать від церкви. Хотів би запитати у них, а хто вам дав право ухвалювати такі рішення?
— Як ви гадаєте, інші священики Московського патріархату підуть за вашим прикладом згодом?
— Я більш ніж упевнений в цьому. Це станеться після вирішення канонічного питання про надання Томосу. Вже 6 січня буде вручення, і думаю, тоді всі питання знімуться. Багато священиків зараз телефонують, радяться, запитують. Але поки у нас немає статутних документів і немає юридичної бази, тому ми утримуємося від якихось дій. Але рух буде. І ще який!
Джерело: http://politolog.net/interview/yakshho-viryat-u-moskvu-to-yangola-oxoroncya-%d1%97m-intervyu-z-eks-mitropolitom-mp/