Світ 25 Жовтня 2018 1:13Ігор Богун

ЄРУСАЛИМСЬКИЙ ПАТРІАРХ ПІДТРИМАВ ВСЕЛЕНСЬКИЙ ПАТРІАРХАТ У ПРОТИСТОЯННІ З РПЦ

Патріарх Єрусалимський Феофіл III підтримав Вселенський патріархат в його протистоянні з Російською православною церквою в питанні автокефалії для Української церкви.

Про це повідомляє Оrthodoxia.info.

Повідомляється, що Феофіл ІІІ звернувся до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням про надання Святого миро, що на думку видання свідчить про підтримку Фанара та всеправославної єдності під егідою Константинополя.

Лист з проханням про миро для єрусалимської церкви Варфоломію передав екзарх Антонін Нектаріос. Він назвав Святе миро вищою об'єднуючою ланкою між православними церквами і акцентував увагу на непорушності зв'язків між Константинополем і Єрусалимом.

"Пройшли ті часи, коли патріархи Сходу змушені були через труднощі, подорожувати по всіх кінцях світу для того щоб просити допомогу для своїх церков і таким чином були змушені бути поступливими", - сказав екзарх.

У своїй відповіді Вселенський Патріарх згадав про давні зв'язки між Фанаром і Святою землею.

Також Варфоломій додав, що, в разі необхідності, патріархи Єрусалиму можуть брати участь у процесі прийняття рішень в Константинополі, особливо якщо йдеться про майбутнє Православної Церкви.

Нагадаємо, Константинопольський патріархат не має наміру відступати у питанні надання автокефалії Українській православній церкві, незважаючи на заклики Російської православної церкви.

Російська православна церква очікує, що Константинопольський патріархат усвідомить наслідки своїх дій в Україні та висловить щирі вибачення.

12 жовтня синод Вселенського Патріархату визнав незаконною анексію Київської Митрополії Російською Церквою в 1686 році.

 

Схожі статті
Монетизуй свій талант з OnPress.info ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ